Anglia - Polska mecz o pietruszkę

To miał być mecz o wszystko. O awans. Po przerżnięciu z Ukrainą jest o pietruszkę. Czy to koniec pracy Waldemara Fornalika na stanowisku selekcjonera?
Wembley


Po sobotnim spotkaniu stało się jasne, że nasi piłkarze mundial w Brazylii obejrzą przed telewizorami tudzież w roli turystów. Porażka jeden do zera przekreśliła i tak nikłe bo matematyczne szanse naszej drużyny na awans do turnieju w którym wystąpią najlepsze drużyny świata. „Życie” – jak to powiedział Artur Boruc.

Nasze orły czy nieloty - jak kto woli - przed meczem z Synami Albionu mają jedynie 13 punktów. Przy odpowiednim zbiegu okoliczności mogą awansować nawet na trzecią pozycję w grupie, której na dzień dzisiejszy przewodzą właśnie Anglicy.

Wyspiarze, którzy w ogóle się nas nie boją, – co nas nie dziwi – chcą uniknąć baraży. Aby tak się stało muszą nas pokonać … Wtedy na pewno pojadą na mundial! Jeśli jakimś cudem urwiemy im punkty bezpośrednio awansują mający punkt mniej od nich Ukraińcy, bowiem ciężko się spodziewać innego wyniku niż ich wysokiego zwycięstwa z kelnerami z San Marino.

belka_zobacz-wideo-tygodnia.jpg


Po przegranych eliminacjach kibicie i dziennikarze domagają się zmiany selekcjonera. Padają różne nazwiska, polskie i zagraniczne. Czy prezes PZPN Zbigniew Boniek zmieni selekcjonera? Wiele wskazuje na to, że tak. Kandydatem numer jeden w tej chwili wydaje się trener Górnika Zabrze Adam Nawałka.

Przypuszczalny skład:

Artur Boruc - Piotr Celeban, Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Grzegorz Wojtkowiak - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Adrian Mierzejewski, Waldemar Sobota - Robert Lewandowski

Rozpoczęcie meczu 0 21-00. Transmisja w Polsacie Sport i TVP.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Wtorek 15.10.2013