Pakerzy ekstremalni

Zapisałeś się na siłownię, zainwestowałeś kasę w dobre suple, lecz brak ci odpowiedniej motywacji?
Ronnie Coleman
Pamiętaj, że zapewnia ją odpowiedni wzór do naśladowania. Oto kulturyści, którzy powinni być twoimi idolami. Bierz z nich przykład i do dzieła!

Arnold Schwarzenegger – Austriacki Terminator
Znany na całym świecie aktor i do niedawna gubernator stanu Kalifornia urodził się w Austrii, gdzie zaczął pakować w wieku 14 lat. Do Stanów przeprowadził się w 1968 r., mając już na koncie niepobity do tej pory rekord: jako dwudziestolatek został najmłodszym zdobywcą tytułu Mr. Olimpia. Tę nagrodę zgarnął zresztą jeszcze sześć razy! Oprócz tego w latach 60. zaliczył sukcesy w zawodach strongmanów.
Tajna broń: sznycel wiedeński

Gregg Valentino – Wybuchowy Biceps
Oto posiadacz najbardziej ekstremalnych bicepsów w całej historii ludzkości. Amerykanin (rocznik 1950) zaczął pakować w wieku 13 lat i po ponad 20 latach ciężkich teningów osiągnął efekt, który rzuca na kolana: obwód jego bicepsów wynosił 68,6 cm! Bierz przykład pracowitości i samozaparcia Gregga, lecz nie jego słabości do sterydów – doprowadziła ona do infekcji, „eksplozji” bicepsu i odsiadki w więzieniu za handel anabolikami.
Tajna broń: zestaw Młody Chemik

Lou Ferrigno – Prawdziwy Hulk
Ten siłacz, pochodzący z nowojorskiego Brooklynu, lata temu był głównym rywalem Arnolda – zarówno podczas zawodów kulturystycznych, jak i w robieniu hollywoodzkiej kariery. Ma na koncie nie tylko mnóstwo wielkich zwycięstw (m. in. tytuły Mr. America i Mr. Universe), ale także nieśmiertelne role. Zadebiutował w filmie  „Pumping Iron” (1977), u boku Schwarzeneggera, jednak do historii przeszedł dzięki ekranizacjom komiksów o Hulku, w których mierzącemu niemal 2 m wielkoludowi nie trzeba było zbyt wielu zabiegów charakteryzacyjnych, poza pomalowaniem ciała na zielono.
Tajna broń: promieniowanie gamma

Markus Rühl – Germańska Bestia
Jeśli chodzi o wielkość pleców, to nikt nigdy nie mógł równać się z tym pakerem, urodzonym w 1972 r. w niemieckim Darmstadt. Markus przygodę ze sportem zaczął od piłki nożnej, aby w wieku 19 lat zdradzić ją na rzecz kulturystyki. Po latach został wielkim mistrzem, którego wielkość przerażała nawet innych zawodników: przy 178 cm wzrostu mógł zaimponować ponad 130 kg wagi startowej i obwodem klaty równym 165 cm.
Tajna broń: pizza

Ronnie Coleman
– Mister Perfect
Zdobywca rekordowych ośmiu tytułów Mr. Olympia pod rząd – oto Michael Schumacher pakerskiego świata, przez wielu uznawany za najwspanialszego zawodnika w historii. Nie myślał o zawodowej karierze kulturystycznej – na pierwsze zawody zgłosił się w ramach zakładu ze znajomym. Pochodzący z Teksasu siłacz (rocznik 1964) z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył też akademię policyjną. Może i dziś ma już swoje lata, ale przypatrz się uważnie jego 61-cm bicepsom i klacie mierzącej 158 cm. A teraz powiedz, czy podskoczyłbyś mu, gdyby chciał ci wystawić mandacik?
Tajna broń: kopy jaj i tony nabiału

Tsutomu Tosaka
– Wielki Dziadzio
Czujesz, że jeszcze długo będziesz zwlekał z zakupem karnetu na siłkę, nie mogąc się zmotywować? Spokojnie, pakować każdy może, i to niezależnie od wieku – żywym dowodem na to jest postać tego drobnego Japończyka, który na siłownię zapisał się dopiero w wieku 40 lat! Wiele lat i potężne samozaparcie sprawiło, że będąc w okolicach siedemdziesięsiątki zaczął sięgać po naprawdę poważne trofea w zawodach kulturystycznych (zgarnął m. in. złoty medal podczas Japan Masters Bodybuilding Championship w 2009 r.).
Tajna broń: wodorosty i sushi

A ty kogo dopisałbyś do tej listy pakerów wszech czasów?


Dodał(a): Wong Pytong Poniedziałek 08.08.2011