Bodybuilder vs gimnastyk

Mięśnie mięśniom nierówne. Udowadniają to dwaj panowie - utytułowany bodybuilder i znany gimnastyk. Zobacz jaka jest różnica w wytrenowaniu obu panów i czym się różni trening kulturystyczny od funkcjonalnego. Który wybierasz?
bodybuilder-gimnastyk.jpg

Tyron Ogedegbe, znany jako Ty OG, to człowiek, który buduje i rzeźbi masę mięśniową, by później podczas różnych pokazów zyskiwać uznanie jurorów, a co za tym idzie – puchar z różnych zawodów. Jego największymi sukcesami są dwa zwycięstwa podczas zawodów Musclemania – brytyjskich w 2012 roku i międzynarodowych w 2013 roku.

Tyron skupia się na rozbudowie masy mięśniowej i rzeźbieniu jej, by można było uczyć się na jego ciele anatomii, bez rozcinania skóry. Trzeba przyznać, że wygląda imponująco. Jednak ile warte są jego muły? Sprawdził to trener gimnastyki Alex Jerrom.

Podczas treningu gimnastycznego najważniejsze są ruchy w pełnym zakresie mięśni, nie tylko ćwiczenia izolowane – jak w kulturystyce. Tu liczy się elastyczność, funkcjonalność i pełna kontrola nad ciałem. Moc pochodząca z mięśni musi być do końca okiełznana przez ćwiczącego, by ruch przebiegał płynnie.

W dwóch filmikach Tyron próbuje swoich sił na kółkach gimnastycznych i poręczach.

Dodał(a): Paweł Janusz Poniedziałek 27.04.2015