Ćwicz z mistrzem

Włóż sportowe ubranie i weź ze sobą ręcznik – zapraszamy na ogólnorozwojowy trening pod okiem Daniela Straszewskiego, mistrza kulturystyki klasycznej
daniel staszewski.PNG
KLATKA PIERSIOWA

Kluczowe w ćwiczeniach klatki piersiowej jest dochodzenie do tzw. szczytowego napięcia mięśni. Chodzi o to, byś wykonywał pełne ruchy – od możliwie dużego zgięcia rąk, po maksymalne ich wyprostowanie. Osiągniesz to, jeśli nie przesadzisz z ciężarem. Gdy weźmiesz za dużo na sztangę, będziesz wykonywał tylko połowiczne ruchy. A w ten sposób nie osiągniesz sukcesu.

TRICEPS
Ćwicząc triceps, ustal najpierw, w jakiej odległości od maszyny powinieneś stanąć. Ideałem będzie połowa kroku. Cały czas pilnuj, aby plecy były proste oraz by możliwie dużą pracę wykonywać przy użyciu tricepsów właśnie (wielu początkujących w momencie zmęczenia lubi pomagać sobie całym ciałem).

NOGI

Proponujemy tu tzw. Ćwiczenie wielostawowe, dzięki któremu trenujesz nie tylko nogi – gdyż angażujesz niemal wszystkie mięśnie ciała. Zaliczane jest do ćwiczeń ogólnorozwojowych przydatnych w absolutnie każdej dziedzinie życia i sportu. Ma też inną wielką zaletę: dzięki niemu niesamowicie zwiększysz swą masę mięśniową.

BICEPS

Trenując przy tzw. modlitewniku, musisz bardzo rozsądnie dobierać ciężar. Jeśli nie będzie za duży, unikniesz zarówno zbyt krótkich ruchów, przy których włókna mięśniowe nie rozciągną się odpowiednio (i w efekcie rozrosną się w niewłaściwy sposób), jak i jednej z najczęstszych kontuzji na siłowniach: biceps to niewielki mięsień, który łatwo zerwać.

BARKI
Kluczem do uzyskania dobrych efektów jest tutaj odpowiednia pozycja. Podczas tego ćwiczenia plecy muszą być pod kątem prostym do ud i mocno przylegać do oparcia ławki. Jeśli tak ustabilizujesz sylwetkę, zyska na tym technika (wyćwiczysz idealnie zarówno przyczep boczny, jak i górny) i nie uszkodzisz sobie kręgosłupa.

Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 25.09.2012