Floyd Mayweather zabrał głos w sprawie swojego powrotu na ring

Na sportową emeryturę odszedł po walce wszechczasów z Conorem McGregorem, jednak, podobnie jak w przeszłości, nie jest w stanie wytrzymać zbyt długo w stanie spoczynku. Floyd Mayweather wypowiedział się na temat swojego potencjalnego powrotu na ring.

W sierpniu 2017 roku miała miejsce spektakularna walka Floyda Mayweathera i Conora McGregora, po której ten pierwszy, przytuliwszy 9-cyfrową sumkę pieniędzy, ponownie zawiesił rękawice na kołku. Emerytura boksera prawdopodobnie nie potrwa jednak zbyt długo, ponieważ już na początku kwietnia 2018 Mayweather wypowiedział się na temat swojego potencjalnego powrotu na ring.

Zrobił to podczas walki Jarretta Hurda i Erislandy Lara w Las Vegas w rozmowie z prezenterem telewizji Showtime. Bokser przyznał, że emerytura jest świetna, ale, jak wszyscy doskonale wiedzą, nie raz już na nią odchodził i wracał.

– To możliwe, że wrócę, ale jeśli wrócę, to tylko do oktagonu – stwierdził Mayweather. W grę wchodzą więc jedynie walki MMA, i to za dużą kasę. – Rozmawiałem już z moim zespołem. Al Haymon mówi "nie", rozmawiałem też ze stacjami Showtime i CBS. Jak wrócę, to będą chcieli w tym uczestniczyć – dodał były bokser. Oczywiście w grę wchodzi także niewyobrażalna kasa.

Podobno Mayweather ma już nawet za sobą pierwsze treningi zapaśnicze. Wszystko po to, by ponownie stanąć naprzeciw Conora McGregora, tym razem „na jego terenie”. Obecnie może to być jednak problematyczne, ponieważ prawdopodobnie stanie przed sądem za atak na autobus swojego rywala przed galą w Nowym Jorku. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Poniedziałek 09.04.2018