Góral w natarciu

W sobotę czekają nas nie tylko piłkarskie emocje, będzie także ostre mordobicie, bowiem do ringu w Prudential Center wejdzie nasz obecnie najlepszy pięściarz zawodowy Tomasz Adamek!
adamek


Dla „ Górala” walka z jednym z najlepszych ciężkich Amerykaninem Eddie Chambersem będzie dziewiątą potyczką w królewskiej kategorii. Jeden i drugi tryskają humorem i są pewni swojego zwycięstwa. Obaj uchodzą za najszybszych pięściarzy w swojej kategorii. Obaj także mają po dwie porażki na koncie. Jeden z bracki Kliczko rozbił Amerykanina, drugi Polaka. Zwycięzca walki otrzyma szansę walki o mistrzostwo świata, przegrany szansę na przejście na emeryturę przed 67 rokiem życia.

Chłop, którego kiedyś biły kobiety teraz pierze innych większych od siebie facetów - Wychowywałem się w domu kobiet. Cztery siostry oraz mama, ojciec zmarł, kiedy byłem bardzo mały. Mama ciężko pracowała, żeby utrzymać dom, i trzymała mnie krótko. Jak byłem niegrzeczny, biła mnie kablem czy pokrzywami. Od starszych sióstr też obrywałem. Nie buntowałem się zbytnio, wiedziałem, że kiedy zawinię, kara musi być! - powiedział Adamek CKM-owi.

Styl oraz serce do walki a także wielka wiara sprawia, że Góral z Gilowic ma wielu fanów, wśród nich Tadeusza Rydzyka - Mam dystans do siebie. Ostatnio bardzo rozśmieszył mnie komentarz, w którym napisano, że jestem synem ojca Tadeusza Rydzyka. Pewnie ten absurdalny pomysł przyszedł komuś do głowy stąd, że jestem bardzo religijny, nie wstydzę się swoich poglądów i wielokrotnie mówiłem w wywiadach, że bardzo szanuję ojca Rydzyka i że dla mnie on jest niezłym kozakiem. Widziałem się z nim niedawno w Stanach, jest moim zagorzałym kibicem- mówi z uśmiechem na ustach bokser.

Tomasz kaman!

Tomasz Adamek - rocznik 1976, mieszkaniec Gilowic na Żywiecczyźnie. Najlepszy obecnie polski bokser, stoczył obecnie 47 walk zawodowych, przegrywając tylko dwie. Słynie z perfekcyjnej techniki, fantastycznej szybkości i odporności na ciosy. Przez wiele lat dominował w kategorii półciężkiej i juniorciężkiej. W 2009 roku przeszedł do najbardziej prestiżowej kategorii ciężkiej. 10 września 2010 roku przegrał z Witalijem Kliczką walkę o mistrzostwo świata.


Dodał(a): Ostatni mohikanin Piątek 15.06.2012