Jak wyglądają lekcje WF-u podczas nauki zdalnej?

Każdy ma jakieś własne wspomnienia ze szkoły oraz zapamiętał gorsze lub milsze momenty z zajęć wychowania fizycznego. Obecna sytuacja spowodowała, że dzieci mają ograniczony kontakt z rówieśnikami, a WF pozostał już tylko z nazwy.
iStock-1275882412.jpg

Nauka zdalna trwa w polskich szkołach już blisko rok. O ile po takim okresie większość nauczycieli wypracowała swój własny sposób efektywnego nauczania online, tak cały czas ciężko przeprowadzić lekcje wychowania fizycznego. Do sytuacji odniósł się dziennikarz Kamil Baleja, który pokazał, jak wygląda sprawdzian podczas nauki zdalnej z WF-u.

– Tak, to jest podupcone. Wybaczcie, ale to krakowskie słowo pasuje mi idealnie do zdjęcia, które wysłał mi tata ucznia 4. klasy. W ramach testu z WF-u dzieciaki musiały się nauczyć "z ilu zawodników składa się drużyna seniorów", "jaka jest wysokość siatki dla kobiet" i "o ile oddalona jest linia ataku od linii środkowej" – pisze dziennikarz na swoim facebooku.

🤣Tak, to jest podupcone. Wybaczcie, ale to krakowskie słowo pasuje mi idealnie do zdjęcia, które wysłał mi tata ucznia 4...

Opublikowany przez Kamil Baleja Środa, 14 kwietnia 2021


Wiele osób zgodziło się z dziennikarzem, że tego typu sprawdzian oraz zdobyta wiedza mija się z celem, a dodatkowo jest to wynaturzenie prawdziwej lekcji wychowania fizycznego. Oczywiście nie zabrakło głosów broniących nauczycieli WF, którzy muszą sprostać ciężkiej sytuacji.

– W obliczu tych faktów – nikt mi nie powie, że zmuszanie dzieci (które mają 11 lat) do wkuwania "na jakiej wysokości jest siatka dla kobiet", ma jakikolwiek sens. Jest wielu wspaniałych nauczycieli z WF-u, którzy jakoś potrafią zachęcić dzieci do sportu, którzy odnaleźli sposób na zdalne nauczanie, chwała Wam za to! – podsumował dziennikarz.

Baleja zaznaczył w swoim wpisie, że 1/3 polskich nastolatków ma zwolnienie z WF-u, a brytyjskie badania pokazały, że dorosłe otyłe osoby zniechęciły się do sportu za sprawą nauczycieli WF-u. Optymizmem nie napawa fakt, że polskie nastolatki tyją najszybciej w Europie.


Dodał(a): Kamil Nowicki Piątek 16.04.2021