Jak wygrać mecz?

Już dziś gramy o pietruszkę. W piątek przegraliśmy wyjazd na brazylijski mundial. Naszym rywalem dzisiaj będzie piekielnie mocna ekipa z San Marino, która przegrała ostatnie 51 meczów z rzędu tracąc aż 229 bramek.
puchar


Nieskuteczny w kadrze Robert Lewandowski zapowiada przełamanie oraz zwycięstwo. Jak się przełamać? Jak wygrać z tą zajmującą przedostanie miejsce na świecie drużyną zapytaliśmy znanego i charyzmatycznego trenera, który ze względu na sympatię z selekcjonerem Fornalikiem prosił o anonimowość.

Dzięki uprzejmości trenera a także specjalistycznemu programowi do analizy futbolu znawca futbolu rozrysował nam taktykę, która poprowadzi nas do zwycięstwa.

jacek 1.jpg

Piłka nożna to gra błędów – mówi trener. Piłkarze muszą nie tylko biegać, ale i myśleć. Kopiąc "na pałę" nie można zaskoczyć przeciwnika. Aby to zrobić muszą posyłać piłkę w miejsca gdzie go nie ma. Tak jak na obrazku – co jasno i czytelnie widać ... Na boisku jest wiele wolnych stref, które warto wykorzystać…

jacek 2.jpg

Bardzo ważnym elementem jest także wybicie piłki przez bramkarza -  o, o, o, proszę zatrzymać  kadr - krzyczy trener. Bramkarz nie może kopać piłki do własnej bramki – mówi z przekonaniem. Musi kopnąć do przodu, co rozrysowałem na grafice. Piłka musi być zagrana do kolegi z własnej drużyny. "Łapacz" może wykopać daleko prawie pod bramkę rywala, na środek boiska ale także i blisko. Ważne, żeby do kolegi w tej samej koszulce. Wszystko zależy od tego gdzie chce, ile ma siły w nodze, no i gdzie mu gała poleci, bo jak nie zamkną dachu to wiatr może ją znieść.

Jacek 3.jpg

Rzut wolny to prawie gol. Ale aby był trzeba go strzelić. Tutaj piłkarz może uderzać prosto na bramkę. Do wyboru ma lewy, prawy bok oraz środek bramki. Nasi najczęściej strzelają w kibiców, bo ci siedzą a nie muszą biegać. Kopacz może też zacentrować do kolegi, ale musi wtedy podnieść piłkę do góry, a to nie jest łatwe. Ale jak tego nie potrafi niech puści szczura dołem. Tu  ciekawostka widziałem ostatnio wielkiego z 15 cm miał. No, ale wracając do tematu, tak niektóre drużyny strzelają wolne. My nie zawsze, więc szczur będzie dobrym rozwiązaniem.

jacek 5.jpg

A co zrobić z piłką jak jest na środku boiska? Kopnąć! Gdzie – pytamy? Już wam rysuję mówi trener – my tu gadu - gadu a on dalej rysuje...


Dodał(a): Składra acura Wtorek 26.03.2013