Juventus się zbroi. Reprezentantka Polski trafi do Turynu

Zakontraktowanie Cristiano Ronaldo to z pewnością najgłośniejszy transfer Juventusu w tym oknie transferowym. Na tym jednak aktywność klubu ze stolicy Piemontu się nie kończy – szeregi kobiecej drużyny zasiliła bowiem Polka Aleksandra Sikora!

 

Juventus to jeden z tych klubów o którym słyszał każdy – nawet, jeśli na co dzień nie interesuje się piłką nożną. Ostatnio o włoskiej drużynie zrobiło się głośno na całym świecie, ponieważ właśnie Turyn okazał się kolejnym przystankiem w karierze Cristiano Ronaldo.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że futbol w tym klubie nie kończy się na mężczyznach. Od 2017 roku prężnie funkcjonuje bowiem kobieca sekcja piłkarska, która już po niecałym roku działania – dzięki odkupieniu licencji od ASD Cuneo Calcio Femminile – mogła występować w najwyższej klasie rozgrywkowej kraju. Debiutancki sezon okazał się niezwykle szczęśliwy – piłkarki Juventusu zostawiły bowiem konkurencję w tyle i sięgnęły po mistrzostwo Włoch.
Przed kolejnym sezonem postanowiono zadbać o wzmocnienie zespołu. Jednym z nich została polska piłkarka Aleksandra Sikora. Zawodniczka, która zazwyczaj gra na pozycji obrońcy lub pomocnika, w poprzednim sezonie grała w Brescii Calcio. Tak sytuację skomentowała sama zainteresowana:

„Tak, to się dzieję naprawdę!!! Od przyszłego sezonu będę reprezentować barwy @juventuswomenfc . Nawet nie potrafię opisać swojego szczęścia słowami, ale ten moment utwierdza mnie w przekonaniu, że marzenia naprawdę się spełniają. Czasami nawet szybciej niż sobie to zaplanujemy. 

Moja motywacja nieustannie rośnie! Jestem gotowa walczyć o najwyższe cele z moją nową drużyną. Mam nadzieję, że Wy również jesteście gotowi na rok pełen wrażeń? Forzaaaaaaa Juve!”

">Sikora to etatowa reprezentantka Polski – w koszulce z orzełkiem na piersi zagrała ponad sześćdziesiąt razy. Jest trzecią – po Zbigniewie Bońku i Wojciechu Szczęsnym – przedstawicielką polskiej piłki, która będzie występować w słynnej, biało-czarnej koszulce. Życzymy samych sukcesów!


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. https://www.instagram.com/olasikora5/ Poniedziałek 16.07.2018