Khalidov poznał rywala na KSW 39: Colosseum

Wiadomo już z kim bić się będzie największa gwiazda polskiego MMA podczas KSW 39 na Stadionie Narodowym. Gala ta będzie największym dotychczas wydarzeniem sportowym związanym ze sztukami walki.
ksw-39-glowne.jpg

Polak czeczeńskiego pochodzenia – Mamed Khalidov poznał swojego rywala. Mistrz KSW wagi średniej zmierzy się z czempionem KSW w kategorii półśredniej Borysem Mańkowskim. To pierwsza taka sytuacja w polskim MMA, kiedy walczyć będą królowie innych kategorii. Szczegóły i warunki starcia mają być jeszcze ustalone. KSW 39: Colosseum odbędzie się 27 maja 2017 roku na PGE Narodowym.

Najbardziej rozpoznawalny zawodnik MMA w Polsce ma na swoim koncie nieprzerwane pasmo sukcesów, które trwa od 2010 roku. Od tamtej pory stoczył 12 pojedynków i wszystkie wygrał. Rzadko dawał rywalom szansę na dłuższą niż jednorundową walkę. W KSW to będzie jego 20 występ. Reprezentant Berkutu Arrachion Olsztyn może pochwalić się imponującym rekordem 32-4-2.

ksw39-mini.jpg
To jednak nie odstrasza Borysa Mańskowskiego. 27-letni mistrz wagi półśredniej ma rekord 19-5-1. Czempionem jest od maja 2014 roku, kiedy to pokonał Aslambeka Saidova – kuzyna Mameda. Sprawy zatem robią się osobiste. Reprezentant Ankosu MMA Poznań sześć ostatnich swoich potyczek wygrywał. Waży 7 kilogramów mniej niż Khalidov, dlatego władze Federacji ustalą odrębne zasady ich pojedynku.

KSW 39: Colosseum gościć będzie inne wielkie nazwiska. Naprzeciw siebie staną Fernando Rodrigues Jr. i Marcin Różalski. W klatce pojawią się też m.in. Mateusz Gamrot, Tomasz Narkun, Mariusz Pudzianowski.

Sonda

Na czyją walkę czekasz


Sporym wydarzeniem będzie powrót do zawodowych walk MMA Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego. To jego komentarz słyszysz podczas gal KSW. Swoją karierę zawodniczą zakończył sześć lat temu, jednak cały czas trenuje innych i jest blisko Federacji. Szeroko zakrojona akcja społeczna w środowisku sportowym wywarła niemal presję na „Jurasie” i weteran wraca na ring. Na razie nie zna jeszcze swojego rywala.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie inicjacja Damiana Janikowskiego z MMA. Zapaśnik w stylu klasycznym to brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 2012 roku w Londynie, wicemistrz świata i Europy. 28-letni zawodnik nie poznał jeszcze swojego rywala.

Stadion PGE Narodowy w Warszawie teoretycznie na koncertach teoretycznie pomieści nawet 72 000 osób (wliczając płytę), jednak Martin Lewandowski i Maciej Kawulski chcą zorganizować galę dla 65 000 widzów. Tak wielkiej publiczności nie udało się zgromadzić w Europie nigdy. Poziom sportowy oraz ceny biletów (zaczynają się od 25 zł) sprawią, że nie trzeba dorzucać freak fightów pokroju Pudzian - Popek, by zapełnić wszystkie krzesełka.

ksw-39-fight-card.jpg
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: kswmma.com Środa 08.02.2017