Kolejny reprezentant z kontuzją. Nie pojedzie na Euro

Niestety dzieje się to, czego obawialiśmy się najbardziej. Po kontuzji Krzysztofa Piątka, która przekreśliła jego szanse na udział na Euro 2020, mieliśmy nadzieję, że nie pojawi się więcej informacji tego pokroju. Niestety do grona 'wielkich nieobecnych' dołączył Arkadiusz Milik.
lnpilka.jpg

Mogłoby się wydawać, że Arkadiusz Milik najgorsze chwile ma już za sobą. Polak po konflikcie z władzami Napoli i długim czasie spędzonym poza kadrą meczową swojej drużyny "odrodził się" w Olympique Marsylia. Tam szybko zyskał pozytywne opinie kibiców, którzy zaczęli darzyć Polaka ogromną sympatią.
Milik miał być także pewnym punktem w kadrze reprezentacji Polski. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że mając zawodnika prezentującego taki poziom, Paulo Sousa często będzie się decydować na umieszczenie go w podstawowym składzie. Portal "Łączy nas piłka" przestawił jednak informację, że Milik na Euro 2020 nie pojedzie. 

Piłkarz nabawił się kontuzji podczas ostatniej kolejki ligi francuskiej. "Dzisiejszy trening miał być testem i odpowiedzią na pytanie, czy uraz pozwoli 27-letniemu napastnikowi na grę w turnieju (...) Ostatecznie po konsultacji z selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry doktorem Jackiem Jaroszewskim oraz samym zawodnikiem, podjęto decyzję, że Milik opuści zgrupowanie. Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020" – można przeczytać na portalu Łączy nas piłka.

I choć wielu może pomyśleć o tym, że taka informacja będzie "szansą" dla Kamila Grosickiego, który ku zaskoczeniu wielu sympatyków naszej reprezentacji, został powołany jedynie na listę rezerwową, to szkoleniowiec naszej kadry zdecydował inaczej. Paulo Sousa poinformował, że żaden z piłkarzy z listy rezerwowej nie zajmie miejsca Milika podczas Euro 2020.

Jak w takim razie będzie wyglądała ostateczna wersja naszego składu na Euro 2020? Ciężko stwierdzić, ale z pewnością Paulo Sousa przetestuje jeszcze kilku piłkarzy, co do których nie jest jeszcze do końca przekonany. Ostateczny sprawdzian odbędzie się 8 czerwca o godzinie 18.

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 08.06.2021