Kolejny sprawdzian Czesława Michniewicza. Prognozy na mecz Polska — Walia

Czesław Michniewicz w ekspresowym tempie zyskał sympatię kibiców i pokazał się jako człowiek, który może poprowadzić reprezentację na właściwe tory. Dotychczas nie miał jednak zbyt wielu okazji, by się sprawdzić, więc liczymy na to, że jego działanie nie okaże się falstartem. Dzisiaj będzie mógł po raz kolejny udowodnić swoją wartość podczas spotkania Polska — Walia.
Zrzut ekranu 2022-06-1 o 16.16.53.png

"Mógłbym dzisiaj powiedzieć wam skład, ale mamy przed sobą jeszcze dwa treningi, więc zobaczymy, co się na nich wydarzy. Oby nic złego, a dobrego" – takie słowa wypowiedział Czesław Michniewicz w poniedziałek. Dzień później jednak miał znacznie mniej do ukrycia. Kolejny raz umożliwił dziennikarzom bycie na jednym z ostatnich treningów kadry, co umożliwiło oparcie spekulacji na rzeczywistych wyborach.

"Z Walią wystąpimy w optymalnym składzie. Będziemy starali się zagrać w trzech ustawieniach, zmieniać je w trakcie meczu" – powiedział Michniewicz. Rozpoczniemy czwórką obrońców, a w trakcie gry zmienimy ustawienie na trójkę lub piątkę – w zależności od przebiegu spotkania. 

"Będą też dwa debiuty. Po poniedziałkowym treningu w tej kwestii wiele się nie zmieniło. No może tyle, że niekoniecznie będą to debiuty od pierwszej minuty" – mówił trener. Michniewicz zamierza także wykorzystać wszystkie pięć zmian.

Od pierwszej minuty ma zagrać Kamil Grabara. Bramkarz ma za sobą dobry sezon w lidze duńskiej i ma zyskać szansę na pokazanie swoich umiejętności w reprezentacji. Michniewicz dobrze zna Grabarę z młodzieżówki, której był kapitanem.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Środa 01.06.2022