Messi odejdzie z Barcelony. Klub potwierdził informację

Argentyńczyk od zawsze był kojarzony z 'Dumą Katalonii', lecz plotki o jego odejściu z klubu pojawiały się już wielokrotnie. Wielu wiernych fanów Barcelony było przekonanych, że na tym się skończy. Co prawda Duma Katalonii doszła do porozumienia z zawodnikiem, lecz na przeszkodzie stanęły przeszkody ekonomiczne i strukturalne (przepisy hiszpańskiej LaLiga). Leo Messi od najbliższego sezonu będzie więc reprezentował inne barwy.
Zrzut ekranu 2021-08-6 o 10.14.50.png

Barcelona od dłuższego czasu boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Doszło do tego, że klub musiał znacznie obniżyć pensje zawodników. Messi zgodził się na obniżenie pensji, ale nie do takiego stopnia, by poradzić sobie z limitem nałożonym przez LaLigę. Messi zaczął swoją przygodę w Barcelonie w sezonie 2005/2006. W lidze hiszpańskiej zagrał w 520 spotkaniach, w których strzelił 474 gole i zaliczył 217 asyst. 

Gdzie może trafić Messi? Coraz głośniej mówi się o lidze angielskiej, a konkretniej Manchesterze City. To właśnie ten klub stać na pokrycie pensji Argentyńczyka. Dodatkowo na takim obrocie spraw bardzo zależy Pepowi Guardioli, który prowadzi zespół. Pojawiła się także informacja o PSG – klub ze stolicy Francji także wielokrotnie próbował rozpoczynać negocjacje z Messim. Lepszej okazji nie będą ku temu mieć.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Piątek 06.08.2021