Mistrz świata w armwrestlingu zginął tuż przed zawodami Pucharu Świata w Polsce

Andrey Pushkar, wielokrotny mistrz świata i wielokrotny triumfator największych turniejów zawodowych w armwrestlingu na świecie, jedna z największych legend tego sportu, zginął w wypadku samochodowym na Ukrainie. Podróżujący z nim Oleg Żoh, wielokrotny mistrz świata w kat. 78 kg, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na miejscu zginął również ojciec Olega Żocha.
pushkar.jpg

Andrey Pushkar i Oleg Żoch jechali na lotnisko, skąd mieli odlecieć do Polski na coroczny Puchar Świata Zawodowców Złoty Tur Cup 2018.  Samochód marki Citroen, którym podróżowali ukraińscy armwreslerzy, wpadł w poślizg, znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i wpadł pod nadjeżdżającego TIR-a. Andrey Pushkar pozostawił żonę i dwuletnie dziecko. Oleg Żoch doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej w szpitalu w Równem.

Cały świat armwrestlingu pogrążony jest w żałobie. Tragedia, która wydarzyła się w przeddzień największego  i najbardziej prestiżowego turnieju na świecie, jakim jest Złoty Tur Cup (17-18 listopada, Rumia woj. pomorskie), sprawiła, że będzie to turniej ze wszech miar wyjątkowy. Organizatorzy, jak i zawodnicy z całego świata, oddadzą cześć i hołd Andreyowi Pushkarowi, z pewnością też symbole otuchy, wsparcia będą płynąć do walczącego o życie Olega Żocha.

Obaj ukraińscy mistrzowie mieli wziąć udział w elitarnych pojedynkach z cyklu Vendetta All Stars, które odbędą się w najbliższy weekend podczas Pucharu Świata Zawodowców Złoty Tur Cup Rumia 2018. Walki te odbywają się w formule ArmFight – przypominają zawodowe walki bokserskie, zawodnicy toczą 6-rundowy, niezwykle wyczerpujący  pojedynek na wybraną rękę. To creme de la creme światowego armwrestlingu, formuła walki zarezerwowana tylko dla absolutnie najlepszych zawodników na świecie.

Andrey Pushkar miał 33 lata. Pochodził z Krzemieńca na Ukrainie. Niezwykle lubiany i popularny sportowiec, trener i wychowawca młodzieży, Honorowy Mistrz Sportu Ukrainy – 16-krotny mistrz Europy i 15-krotny mistrz świata. 8 razy wygrywał prestiżowy turniej Złoty Tur Cup w kategorii Open.

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Czwartek 15.11.2018