Modelki fitness wolą siłownię od seksu

Zawsze marzyliście o seksownej fitnessce z Instagrama? Jeśli tak to mamy dla was złą wiadomość. Dziewczyny, które kochają siłownię, mogą być w ogóle niezainteresowane uprawianiem seksu.

Seksowne modelki fitness z Instagrama. To o nich teraz skrycie marzą faceci, a kobiety robią wszystko, by być jak one. W końcu internetowe fitnesski mają gorące, wyrzeźbione ciała, garść motywacyjnych cytatów na każdą okazję i boskie życie, które spędzają na siłowni.

Jak to jednak zazwyczaj bywa – internetowa rzeczywistość to tylko fasada, za którą jest trochę mniej wesoło. Badania naukowców z Uniwersytetu Północnej Karoliny pokazują bowiem, że kobiety i faceci, którzy długotrwale przesadzają z siłownią cierpią na niemal ciągły brak popędu seksualnego.

Nieustanny wysiłek fizyczny prowadzi bowiem do dużego zmęczenia organizmu, a to z kolei przekłada się na zaniżony poziom testosteronu i estrogenu, co z kolei skutkuje minimalnym libido. Poza tym, jak pokazują badania, pewien konkretny poziom tkanki tłuszczowej jest niezbędny do tego, by wszystkie „systemy” organizmu odpowiedzialne za reprodukcję i popęd seksualny, funkcjonowały prawidłowo.

Dla wielu fit gwiazdeczek ciągłe życie na siłce może więc mieć bardzo negatywne skutki dla życia po siłce, a dobry trening może być ważniejszy od dobrego bzykanka. I na co komu perfekcyjne ciało, skoro i tak nikt nie może się nim nacieszyć w łóżku?

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 17.10.2017