Najlepsze zdjęcia sportowe

Najlepsze zdjęcia sportowe zgromadzone w jednym miejscu - to konkurs fotograficzny Red Bull Illume. Biorą w nim udział specjaliści w utrwalaniu dynamicznych scen.
illume-otw.jpg


Miesiąc temu w Hong Kongu wręczono nagrody za najlepsze fotografie sportowe. Wygrał Niemiec Lorenz Holder ze swoim zdjęciem snowboardzisty ślizgającym się po cokole wielkiej anteny satelitarnej. Łącznie spośród tysięcy zgłoszonych prac wybrano 50 najlepszych. W naszej galerii możecie zobaczyć TOP 10 konkursu. Łącznie do Red Bulla wpłynęło 28257 zdjęć od 6417 twórców ze 124 krajów.

Laureat stara się na swoich zdjęciach opisać pełną scenę, pełną historię za pomocą jednego tylko ujęcia. Na zwycięskim kadrze uchwycił swojego kolegę – snowboardzistę Xavera Hoffmanna. Zadanie było o tyle trudne, że śnieg w tej lokalizacji spadł tylko raz w tamtym sezonie. Jednak Lorenz czekał na ten moment od lata, kiedy natknął się na to miejsce i postanowił strzelić tam fotę w zimowej scenerii.

Warto pstrykać coś więcej niż `samojebki`, bo Lorenz Holder zdobył nagrody warte ok. 150 tysięcy złotych.Dodał(a): gianni / fot. Red Bull Środa 09.10.2013