Niemiecka reprezentacja kibicuje Polakom na swoim oficjalnym koncie na Twitterze

Piłka nożna naprawdę łączy ludzi. Udowodniła to niemiecka reprezentacja, która kibicuje biało-czerwonym podczas mundialu w Rosji.
Screenshot-2018-6-15 Germany on Twitter.png

Nie tacy Niemcy straszni, jak ich malują, a ten drobny gest, na który zdobyła się ich reprezentacja zapewne sprawi, że polscy kibice zaczną z całych sił trzymać kciuki za drużynę naszych zachodnich sąsiadów.

W dniu rozpoczęcia mundialu w Rosji na oficjalnym profilu „Die Mannschaft” na Twitterze pojawił się wpis po polsku o następującej treści: „Cześć PZPN! Jesteśmy gotowi na MŚ w Rosji. Kto wie, może przyjdzie się nam ponownie zmierzyć w fazie play off… ;)”

To jednak nie koniec uprzejmości ze strony niemieckiej reprezentacji. Nasi zachodni sąsiedzi wrzucili także fotkę Roberta Lewandowskiego z jego nazwiskiem przerobionym na „Lewan-GOAL-ski”.

Screenshot-2018-6-15 Germany on Twitter(1).png

Takie wsparcie? W takim razie naprawdę nie możemy nie kibicować Niemcom. A Polacy muszą wyjść z grupy, bo rzeczywiście istnieje szansa na mecz Polska-Niemcy w fazie pucharowej. Tyle że takie spotkanie może odbyć się najwcześniej w ćwierćfinale. 

Spotkanie Polska-Niemcy - czy to możliwe?

To oczywiście nie będzie łatwe, bo jeśli Polska awansuje do 1/8 finału, to najprawdopodobniej trafi na Belgię lub Anglię (trudno przypuszczać, by Panama i Tunezja liczyły się w rywalizacji o awans z grupy G). Z kolei Niemcy, o ile wyjdą ze swojej niełatwej grupy F (nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się z Meksykiem, Szwecją i Koreą Południową), to w 1/8 finału potencjalnie mogą spotkać się nawet z Brazylią (opcjonalnie: z Kostaryką, Serbią lub Szwajcarią).

A zatem prawdopodobieństwo meczu Polska-Niemcy jest raczej nikłe, dlatego tym bardziej powinniśmy kibicować obu reprezentacjom. Bo przecież to piłka nożna i na boisku może zdarzyć się wszystko.

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Twitter Piątek 15.06.2018