Nowy, darmowy serwis streamingowy z piłką nożną

Czasami zależy nam na pooglądaniu meczu, który niekoniecznie jest 'hitem' sezonu. Wtedy jednak takie spotkania są pomijane przez stacje telewizyjne, a za transmisje online trzeba zapłacić – często wcale nie tak mało. Pomocną dłoń do kibiców wyciągnęła... FIFA. Wszystko za sprawą nowego serwisu streamingowego.
Zrzut ekranu 2022-04-13 o 16.18.46.png

W serwisie FIFA+ transmisje meczowe będą udostępniane na żywo i za darmo. Usługa będzie na oficjalnej stronie WWW i w postaci aplikacji na smartfony. Platforma finansowana jest z reklam, ale twórcy zapewniają, że nie będą one przeszkadzać w skupieniu się na oglądaniu spotkania.

Rocznie ma się tam odbywać ok. 40 tys. transmisji online ze 100 stowarzyszeń członkowskich. Niestety Ekstraklasy tam nie zobaczymy...

Nie mamy także co liczyć na Polską wersję językową - przynajmniej na ten moment. Startowo można przetłumaczyć główny język, czyli angielski, a niemiecki, francuski, hiszpański i portugalski.

Podejrzewamy, że internetowe transmisje nie wygryzą tradycyjnych spotkań przed telewizorem, lecz gdy ktoś zamiast zespołów z początku tabeli, będzie chciał zobaczyć starcie niżej usytuowanych drużyn, wówczas może mieć to zbawienne skutki. 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / pixabay Środa 13.04.2022