Zacny weekend

Nie chce nam się sprawdzać, ale przed nami chyba najdłuższy weekend tego roku. Przedstawiamy wam listę rzeczy, które powinniście zrobić podczas tej sielanki. W końcu nie samym grillem i piwskiem człowiek żyje!
bungART.jpg


Bungee

Jeśli jeszcze nie skakałeś na bungee to najwyższa pora to zrobić. Maszty do skoków wyrastają jak grzyby po deszczu, nie ma, na co czekać! Właź na maszt, zawiąż pętle na nogach i skacz! Koszt skoku to około 100 złotych. Ceny są zróżnicowane w zależności od wysokości. Podczas majówki możesz liczyć na konkurencyjne ceny. Skacz chłopie!

Spadochron
Od dziecka chciałeś zostać żołnierzem? Teraz możesz poczuć się jak i on. Po krótkim teoretycznym szkoleniu wkładają cię do samolotu i wynoszą w otchłań. Na wysokości czterech tysięcy metrów następuje „zrzut” i spadasz z prędkością ponad 200km/h. Jakieś 1500 metrów nad ziemią instruktor otwiera spadochron. Cały lot trwa około 6 minut i kończy miękkim lądowaniem. Skok tandemowy to koszt ok. 700 złotych.

Sonda

Na długim weekendzie:


Dream jumping
Mało ci? Skocz z wieżowca! Problem z tym, że nie wszyscy administratorzy budynków na to pozwalają. Masz łeb i ch… to kombinuj – mówi stare męskie przysłowie, więc na pewno coś znajdziesz. Cała zabawa polega na rozciągnięciu pomiędzy wieżowcami długiej liny. Początkowo swobodnie spadasz, potem wytracasz prędkość i docierasz na dół. Coś pięknego!

Skoro już sobie poskakaliśmy, to może popluskamy wszak pogoda sprzyja.

Rafting
Jeśli nie boisz się zimna i wody wskakuj na ponton i spływaj. Dosłownie spływaj. Najlepszymi rzekami do pontonowych spływów w kraju są: Dunajec i Dzika Orlica. To co, płyniemy?

Bieganie po wodzie
Tak, wiemy wydaje się to absurdalne i niemożliwe a jednak! Chodzenie po wodzie to oficjalna dyscyplina sportu mająca nawet specjalny ubiór i sprzęt a także specjalne wymogi techniczne. Tego jednak próbuj tylko na trzeźwo, pod żadnym pozorem nie biegaj po wodzie po alkoholu, bo może to być twoja ostatnia majówka.

Wędkowanie
Nie chodzi tutaj o złapanie wielkiego szczupaka. Jak z doświadczenia wiesz nie ma lepszej okazji do picia z kumplami gorzały. Niech każdy z was weźmie, co najmniej po litrze i lota nad wodę. Zimna wódeczka z grillowaną rybką to jest to!

Grillowanie
Kiedy już sobie poskakaliście, popływaliście, nałowili ryb pora na nasz sport narodowy mianowicie grillowanie! Od dawna wiadomo, że żarcie z grilla jest najzdrowsze, co prawda nie zawsze nietuczące, ale jakie smaczne! Więc żryjcie, pijcie, bo kolejna majówka dopiero za rok!


Dodał(a): Ostatni mohikanin Poniedziałek 30.04.2012