Oto 19-latek, który strzelił w tym roku więcej bramek niż Man Utd

Oto najgorętsze nazwisko na rynku piłkarskim. Haaland, Erling Haaland. Przebojem wdarł się na szczyt i na zapewne długo na nim pozostanie.

Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Kylian Mbappe oraz oczywiście Robert Lewandowski. To obecnie topka piłkarzy na świecie, ale do tej "Wielkiej Czwórki" właśnie dołączył piaty element.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zwolnili trenera, a jego miejsce zajęła apka

Erling Haaland wjechał z buta w futbolowe salony przechodząc do Borussii Dortmund z austriackiego RB Salzburg. Kim jest ten 19-latek?

Urodził się w 2000 roku w angielskim Leeds, ale jest z pochodzenia Norwegiem. To właśnie tę drużynę narodową reprezentuje grając najczęściej na pozycji napastnika. Odbębnił wszystkie szczeble w drużynach juniorskich Norwegii. Jest wychowankiem akademii Bryne FK i jeszcze 4 lata temu grał właśnie w tym klubie. Próbował swoich sił w TSG 1899 Hoffenheim, ale po testach po prostu mu podziękowano. Trafił do Molde FK, a potem szybko do FC Red Bull Salzburg.

Tam wypatrzyli go skauci Borussii Dortmund i mimo, że biły się o niego czołowe kluby świata, chłopak wybrał ten niemiecki klub. BVB zapłaciła za niego 20 mln euro, ale ta inwestycja chyba bardzo szybko się zwróci.

Haaland zadebiutował 18 stycznia 2020 roku w meczu przeciwko FC Augsburg, zmieniając w 56. minucie Łukasza Piszczka. Na murawie spędził trochę ponad pół godziny, ale ustrzelił hat-tricka. Ostatnio w meczu z FC Koeln wszedł na boisko w 65 minucie i dołożył kolejne dwa trafienia.

Tym samym pobił rekord Bundesligi. Jak? Haaland rozegrał łącznie 57 minut i strzeli pięć bramek, a tego nie dokonał żaden piłkarz w historii niemieckiej ligi. Wyliczono nawet, że strzela bramki co 11 minut i 24 sekundy.

Co ciekawe, że Erling Haaland strzelił w tym roku więcej bramek niż Manchester United. Norweg wygrywa z nimi 5-4, różnica jest taka, że Haaland zrobił to w 57 minut, a Czerwone Diabły w... 360.

Dodał(a): Tomasz Orszulak Wtorek 28.01.2020