Pamiętacie Dawida Janczyka? Była nadzieja polskiej piłki znów wraca na boisko

Dawid Janczyk zapowiadał się na gwiazdę światowego formatu, jednak przez uzależnienie od alkoholu jego kariera skończyła się zanim tak naprawdę na dobre zdążyła się rozpędzić. Wielokrotnie dostawał szansę od klubów z coraz to niższych lig, ale w żadnej z drużyn nie potrafił dłużej zagościć. Teraz, po przerwie, ponownie dostał szansę.
Zrzut ekranu 2022-03-31 o 14.34.30.png

Dawid Janczyk jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz. Z tego klubu w młodym wieku trafił do Legii Warszawa, a później sięgnęła po niego CSKA Moskwa, oferując rekordową wówczas kwotę – 4 miliony złotych. 

W Rosji sobie nie poradził, głównie przez problemy alkoholowe. Klub z Moskwy pokładał w nim jeszcze nadzieje i oddawał na wypożyczenia, m.in. do KSC Lokeren, Germ. Beerschot czy PFK Oleksandria. Później Janczyk wrócił do ojczyzny. Przez chwilę reprezentował barwy Piasta Gliwice, następnie ponownie Sandecji i tu gra na wyższym poziomie się zakończyła.

Oczywiście później dostawał szanse. Głośno było o jego grze w KTS Weszło, jednak to także nie była zbyt długa przygoda. Próbował jeszcze m.in. w MKS Ciechanów czy LZS Piotrówka. W końcu wydawało się, że jego przygoda z futbolem skończyła się na dobre. 

Teraz Janczyk dostał kolejną szansę. Piłkarz trafił do Górnika 09 Mysłowice. Drużyna gra w śląskiej Klasie Okręgowej i po rundzie jesiennej jest na 8. miejscu w tabeli. O transferze poinformowała za sprawą mediów społecznościowych. 
Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / facebook.com Czwartek 31.03.2022