Piątek z fatalną kontuzją. to ma wpływ na jego udział w mistrzostwach

Niestety to nie są dobre wiadomości dla kibiców polskiej reprezentacji piłkarskiej. Krzysztof Piątek nabawił się poważnej kontuzji w ostatnim ligowym meczu Herthy Berlin. Napastnik doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Po takiej informacji Polski Związek Piłki Nożnej wydał oświadczenie.

To pewne: Krzysztof Piątek nie zagra na Euro 2020. Obok Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika był on niezwykle ważną częścią bloku ofensywnego naszej reprezentacji. Polak z początku wzorowo pokazał się sympatykom piłki nożnej, gdy grał jeszcze w AC Milanie. Jego wejście do włoskiego klubu było szeroko komentowane przez kibiców, którzy przez pewien czas traktowali go jako zbawienie drużyny. Niestety później Polak przestał błyszczeć i trafił do Bundesligi. 

Choć ostatnio mówiło się o jego powolnym powrocie formy, teraz plany zostały drastycznie pokrzyżowane. Złamanie w obrębie stawu skokowego będzie wymagać poważnej operacji, a po niej co najmniej kilku miesięcy przerwy w grze naszego zawodnika. Piątek nabawił się urazu podczas pojedynku główkowego z jednym zawodników Schalke 04 Gelsenkirchen, gdzie ostatecznie Hertha zwyciężyła 2:1.

Już świeżo po tej sytuacji berliński klub oficjalnie poinformował, że to koniec ligowego sezonu dla Polaka. Kibice mieli jednak nadzieję, że kontuzja Piątka nie będzie na tyle poważna, by wykluczyć go z dalszych rozgrywek. Oficjalnie wiadomo już jednak, że 25–letni napastnik nie pojedzie na Euro 2020, które rozpoczyna się 11 czerwca. 

"Krzysztof przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł jeszcze w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedź na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził" - poinformował lekarz polskiej kadry Jacek Jaroszewski. Stwierdził także, że minimalnie czekają naszego reprezentanta 3–4 miesiące przerwy. 

Piątek jest ważnym punktem naszej kadry i był niemalże "pewniakiem", jeśli chodzi o powołania na Euro 2020. Dotychczas zagrał w reprezentacji 18 razy i aż ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Podczas tegorocznych eliminacji do mistrzostw świata 2022 wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach, natomiast w spotkaniu z Węgrami udało mu się strzelić bramkę. Jeśli chodzi o jego klubowy dorobek, w sezonie 2020/2021 zagrał w 32 spotkaniach, w których siedem razy trafiał do siatki.

Selekcjoner Paulo Sousa będzie mógł skorzystać z rozszerzonej kadry na Euro 2020, co niewątpliwie umożliwi mu danie szansy większej liczbie zawodników. Brak Krzysztofa Piątka niestety na pewno odczujemy. Oby mimo wszystko reprezentacja nawet z takim brakiem pokazała, że jeśli chodzi o piłkę nożną, to w Europie naprawdę trzeba się z nami liczyć. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: łączy nas piłka Piątek 14.05.2021