Klata ze stali

Mimo tego, że za oknem mroźno i wietrznie, wiosna za pasem. To już ostatni dzwonek, by zgubić parę zbędnych kilogramów. Przedstawiamy ci listę najpopularniejszych suplementów, dzięki którym twoja sylwetka nabierze męskiego kształtu, a żadna kobieta ci się nie oprze…

suplementy

Białko serwatkowe
To jedna z najbardziej wartościowych biologicznie protein, w porównaniu z innymi białkami zawiera o wiele więcej aminokwasów, których organizm sam nie wytwarza. Białko serwatkowe jest łatwo przyswajalne, co sprzyja nie tylko budowaniu masy mięśniowej, białko pełni także funkcję regenerującą. Zawierają immunoglobuliny, które atakują obce substancje dostające się do organizmu. 

Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u


Kreatyna

Jest najczęściej stosowaną odżywką w kulturystyce, stymulującą proces anaboliczny.  Zbudowana jest z trzech aminokwasów metioniny, argininy oraz glicyny. Przyjmowanie kreatyny powoduje wchłanianie większych ilości wody do mięśni. Dzięki czemu organizm zostaje pobudzony do przyrostu masy mięśniowej oraz siły. Efekty są widoczne już po kilku dniach stosowania suplementu. Poprzez prawidłową suplementację kreatyną można wyćwiczyć 4-6 kg beztłuszczowej masy cyklu przy pierwszym cyklu stosowania. Aby zwiększyć skuteczność kreatyny można ją stosować z dekstrozą, dzięki czemu zwiększa się wydzielanie insuliny, która to z kolei „tłoczy” ją do mięśni.


HMB
Jest kwasem tłuszczowym powstającym z leucyny. Hydroksymetylomaślan jest substancją, która sprzyja zarówno przyrostowi mięśni jak i redukcji tkanki tłuszczowej. HMB chroni białka mięśniowe przed rozpadem. Dzięki suplementowi organizm czerpie energię z tłuszczów, a nie aminokwasów. W skutek czego zawartość tkanki tłuszczowej maleje a twoje mięśnie w krótkim czasie się regenerują. Stosując HMB w przeciągu sześciu tygodni można spodziewać się przyrostu ok. dwóch kilogramów beztłuszczowej masy ciała.

BCAA
To popularne aminokwasy będące składnikami odżywek na masę. Ich działanie polega na pobudzeniu

Sonda

Przez zimę chciałbym:

syntezy białek oraz dostarczeniu energii mięśniom. Przyjmowane wraz z węglowodanami redukują tkankę tłuszczową. Stosowanie aminokwasów wzmacnia twój organizm, wpływa na wzrost twojej siły, a także masy.


Węglowodany
Czyli cukry proste są podstawowym źródłem energii. Dzielimy je na cukry proste (np. fruktoza i glukoza) oraz złożone (np. celuloza i skrobia). Węglowodany są niezbędne do pełnego wykorzystania białka przez organizm. Biorą także udział w regeneracji oraz budowie włókien mięśniowych  To z węglowodany powinny dostarczać minimum 40 % kalorii dziennie.


ZMA
Jest preparatem nasilającym procesy anaboliczne, uzupełniającym niedobory cynku, magnezu oraz witaminy B6 w organizmie. ZMA zwiększa siłę oraz wytrzymałość, wspomaga także spalanie tłuszczu. 

Termogeniki
To substancje, które pomagają spalić tkankę tłuszczową. Podnoszą temperaturę organizmu, dzięki czemu tkanka tłuszczowa jest zużywana na potrzeby energetyczne. Spalacze tłuszczu  rozgrzewają organizm,  w wyniku czego następuje spalanie tkanki tłuszczowej. Suma summarum termogeniki spalają odłożony tłuszcz oraz pomagają w budowaniu suchej masy mięśniowej.

Napoje izotoniczne
Ich zadaniem jest uzupełnienie witamin i minerałów podczas treningu, a także wyrównanie poziomu wody i elektrolitów wydzielanych wraz z potem. Są niezbędne w trakcie treningu gdyż gaszą pragnienie, uzupełniają makro i mikro elementy, które są potrzebne do regeneracji mięśni.

Witaminy i minerały

Bez nich twój organizm nie jest w stanie sprawnie funkcjonować. Nasz organizm nie potrafi ich wytwarzać, dlatego konieczne jest ich dostarczanie z pożywieniem bądź suplementami.


Dodał(a): Ostatni mohikanin Środa 01.02.2012