Plaga kontuzji wśród kadrowiczów. Jest o co się obawiać?

Niestety Paulo Sousa ma niemałe trudności tuż przed pierwszym turniejem w roli selekcjonera polskiej reprezentacji. Z gry wypadło mu już kilku zawodników aktywnie walczących o pozycje w kadrze. Nie zdążyliśmy się jeszcze ocknąć po informacji o tym, że na Euro 2020 nie pojedzie Krzysztof Piątek, a tu pojawiły się niepokojące wieści o innym czołowym zawodniku.
lewt.jpg

Przed meczem West Hamu United z West Bromwich Albion Łukasz Fabiański doznał kontuzji. Nasz bramkarz wyszedł na rozgrzewkę, lecz nie zdołał jej dokończyć. Okazało się także, że jego występ w ostatniej kolejce Premier League nie dojdzie do skutku. Nie wiadomo, co dokładnie dolega Fabiańskiemu, ale niestety w grę wchodzi także dłuższa przerwa. "Schodził do szatni i czuł ból w kolanie. Nie wiemy, co mu dolega, ale był to dla nas spory cios" – powiedział po spotkaniu trener "Młotów".

Polakowi przygląda się sztab medyczny klubu, by zdiagnozować co mu się przytrafiło. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego i Polak pojedzie na najbliższe zgrupowanie kadry. Choć dla Paulo Sousy to Wojciech Szczęsny jest numerem 1, jeśli chodzi o pozycję bramkarza w naszej reprezentacji, to Łukasz Fabiański jest niezwykle istotnym punktem całej układanki. Niewielu wyobraża sobie obecnie kadrę bez zawodnika West Hamu United.

Choć ogłoszono już powołania na Euro 2020, Paulo Sousa może być zmuszony do skorzystania z listy rezerwowej. Obecnie nie ma co kreślić najgorszych scenariuszy, choć z kadry wypadli już tacy zawodnicy, jak Krzysztof Piątek, Arkadiusz Reca, Jacek Góralski czy Krystian Bielik. 

Oto, jak wygląda obecnie lista piłkarzy powołanych na obóz w Opalenicy, będący ostatecznym sprawdzianem przed Euro 2020: 

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Radosław Majecki i Łukasz Skorupski

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybus

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok i Karol Świderski

Zawodnicy rezerwowi: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Czwartek 20.05.2021