Polak oszukany w walce z Niemcem. "Naje***bym was wszystkich"

Historia może brzmieć jak kawał o Polaku i Niemcu, ale tym razem to nie żart. Polski pięściarz na początku wygrał walkę z Niemcem. Werdykt sędziów jednak nie spodobał się naszym sąsiadom, więc powołali specjalną komisję.


Rafał Jackiewicz (51-27-2, 22 KO) zgodził się stanąć w ringu na kilka dni przed walką z Rico Muellerem (26-2-1, 17 KO). Starcie odbyło się 29 sierpnia w niemieckim Braunlage. Polak nie miał praktycznie czasu na większe przygotowania i jeszcze przed samą walką napotkał wiele przeciwności losu. Pięściarz swoją przygodę relacjonował na Facebooku.

Sprawdź: Pokazano najlepsze fragmenty walki na gołe pięści. Podsumowanie "Gromdy"

Dzień przed walką okazało się, że zawodnik razem ze swoim trenerem musi opuścić hotel do godziny 12.00 w sobotę. Do tego nie miał zapewnionego wyżywienia, a kilka godzin przed pojedynkiem spędził w samochodzie pod lasem koło hali sportowej.Mimo to stawił się w ringu i wygrał na punkty z mocno faworyzowanym Rico Muellerem. Wynik jednak nie spodobał się ekipie niemieckiego pięściarza. Po werdykcie sędziów ruszyła lawina protestów, a walka została uznana za ND, czyli miała nie być oficjalnie punktowana.To wciąż nie spełniało oczekiwań obozu Mullera, więc powołano specjalną komisję: “Natychmiast po ogłoszeniu werdyktu złożyliśmy sprzeciw do BDB. Po przeprowadzeniu rozsądnych i rzeczowych rozmów z osobami odpowiedzialnymi, walka została ponownie oceniona przez pięciu niezależnych sędziów w ramach wewnętrznych procedur BDB. I cała piątka uznała zwycięstwo Rico Muellera dwoma punktami. Błędy się zdarzają. Ważne jest, aby je poprawić, jeśli to możliwe. I to jest dokładnie to, co teraz zrobiła BDB” – przekazał Charlie Podehl, menedżer niemieckiego pięściarza.

Po absurdalnej decyzji 43-letni Jackiewicz w swoim stylu wydał własne “oświadczenie”:
„Rico Muller ty pipko nie potrafiłeś naJEB.ć w ringu 43 letniego emeryta który wyszedł z lasu jak partyzant chociaż w wojsku spędziłem tylko 6 dni i to w dresie to wziąłeś do pomocy 5 NIEzależnych i ,,uczciwych typów” którzy musieli ci w tym pomóc to jeszcze po czasie i na odległość.Już lepiej jak miał bym was sześciu pod ręką odrazu na ringu to naJEB.ł bym was (f)szystkich po kolei cip.i”.Czytaj również: Rafał Jackiewicz - życie walką pisane (WYWIAD)


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Facebook Wtorek 08.09.2020