Polska - Litwa, ostatni sprawdzian

Najwyższa pora by nasze orły w końcu strzeliły bramkę. W tym celu selekcjoner Nawałka wystawi dwóch napastników
Robert Lewandowski kadra


Mecz z Litwinami będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się na jesieni eliminacjami do Mistrzostw Europy. Wypada nie tylko strzelić bramkę, której nasi piłkarze nie mogli strzelić Ukrainie, Anglii, Słowacji, Irlandii, Szkocji czy Niemcom - nieoficjalnego turnieju w Abu Dabi nie bierzemy pod uwagę - ale i to wygrać!

Przed tym spotkaniem selekcjoner Adam Nawałka „odstrzelił” kilku graczy, którzy nie pasują mu do koncepcji. Powołania nie dostali Ludovic Obraniak, Sławomir Peszko czy Eugen Polański. Z powodu kontuzji nie pokopią Jakub Błaszczykowski, Łukasz Szukała, Łukasz Teodorczyk. Nie będzie też kolejnego farbowanego lisa Thiago Cionka, który ze swoim klubem walczy o awans do Serie A.

Z Litwinami graliśmy dotychczas osiem razy. „Ogoliliśmy” ich trzy. Tyle samo było remisów, dwukrotnie lepsi okazywali się rywale. Tym razem musimy wygrać! W ataku zagrają nasze dwa żądła, czyli superstrzelec Robert Lewandowski oraz młody gniewny Arkadiusz Milik. Obaj mają się uzupełniać i … strzelać!

Przewidywany skład:
Boruc – Piszczek, Glik, Wilusz, Wojtkowiak – Grosicki, Krychowiak, Klich, Rybus, Milik – Lewandowski

Transmisja o 17-30 w TVP1 oraz Polsacie Sport.
Dodał(a): Johny B. Piątek 06.06.2014