Powołania Sousy. Kto na San Marino i Albanię?

W październiku czekają nas dwa mecze reprezentacji Polski w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Zmierzymy się z San Marino (09.10) i Albanią (12.10). Do kadry na mecz pożegnalny wraca Łukasz Fabiański. Co do reszty powołań – Sousa postawił głównie na bezpieczne rozwiązania. Jest jednak kilka roszad względem ostatnich spotkań biało–czerwonych.
Zrzut ekranu 2021-09-20 o 13.13.54.png

Choć przygodę z naszą reprezentacją Paulo Sousa zaczął dość kiepsko, powoli można mówić o tym, że udaje mu się coraz bardziej "aklimatyzować". Mamy za sobą udany wrzesień, w którym zdobyliśmy siedem punktów, wygrywając z Albanią i San Marino, a także remisując z Anglią. Jeśli chcemy się liczyć w walce o awans z drugiego miejsca w grupie, musimy zwyciężyć w obydwu spotkaniach. Reprezentacja San Marino nie powinna być dla naszych zawodników żadnym wyzwaniem. Gorzej z Albanią...Mecz z San Marino będzie pożegnalnym spotkaniem Łukasza Fabiańskiego. 56–krotny reprezentant Polski z orzełkiem na piersi wyjdzie na boisko po raz ostatni i tym samym zakończy karierę w kadrze.

W kadrze nie zabrakło wybuchowego duetu, który ostatnio zbiera lawinę krytyki. Mowa o Wojciechu Szczęsnym i Grzegorzu Krychowiaku. Powołanie ponownie otrzymał Nicola Zalewski. Sousa liczy także na zawodników, którzy przez problemy zdrowotne nie mogli wystąpić w poprzednich meczach reprezentacji. Mowa tu m.in. o Piotrze Zielińskim, Mateuszu Klichu, Krzysztofie Piątku czy Kacprze Kozłowskim.

Tak wygląda pełna lista zawodników powołanych na najbliższe mecze reprezentacji Polski:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański (tylko na mecz z San Marino)
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Robert Gumny, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus
Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Damian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński 
Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 20.09.2021