Puchar Narodów Afryki 2013

Precz z taktyką, atakiem pozycyjnym, indywidualnym kryciem i zagraniami do bramkarza! Rusza Puchar Narodów Afryki!
Puchar Narodów Afryki


W sobotę w RPA rusza 29 edycja Pucharu Narodów Afryki największej imprezy sportowej Czarnego Lądu. Jako, że turniej będzie trwał do 10 lutego na ten czas musisz wysłać babę do mamusi, zacząć separację czy co tam tylko chcesz. Ważne żebyś w tym okresie miał spokój i lodówę pełną piwa!

Kolorowi uczestnicy

Kiedy już ją przegnałeś zasiądź wygodnie przed Eurosportem i racz się afrykańskimi perełkami, dla których PNA jest trampoliną do wielkiej kariery! Faworytami turnieju są reprezentacje Wybrzeża Kości Słoniowej i Ghany! Mniejsze szanse mają obrońcy tytułu Zambijczycy. Jeśli jesteś kibicem Egiptu, Kamerunu czy Senegalu nie mamy dobrych wieści. Te czołowe ekipy afrykańskiej piłki nie zakwalifikowały się do turnieju. Za nie po raz pierwszy w historii zobaczymy egzotyczną ekipę z Wysp Zielonego Przylądka, która podobno nie jest zielona w grę w piłkę nożną.

Mistrzowskie obiekty

Mecze odbywać się będą na pięknych stadionach znanych z Mistrzostw Świata. Chłopaki pokopią gałę w Johanesburgu, Durbanie, Port Elizabeth czy Nelspruit. Oficjalną piosenką turnieju  jest „You’ll never walk alone” inspirowana kibicami Liverpoolu.

Nasz heros
Jak już wiesz Polacy nie wygrają tego turnieju, wcale się teraz nie śmiejemy (kiedyś Madagaskar mógł być nasz – poważnie!). Jednak i my pisaliśmy historię tego turnieju. Dokładnie Henryk Kasperczak pod wodzą, którego Tunezja był druga, Wybrzeże Kości Słoniowej trzecie, a Mali czwarte…

Grupa A: RPA, Wyspy Zielonego Przylądka, Angola, Maroko,

Grupa B: Ghana, Kongo, Mali, Niger

Grupa C: Zambia, Nigeria, Etiopia, Burkina Faso,

Grupa D: Wybrzeże Kości Słoniowej, Togo, Tunezja, Algieria

Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 17.01.2013