PZPN: Polska nie poleci do Moskwy na mecz barażowy z Rosją

Polski Związek Piła Nożnej wydał oświadczenie, według którego nasza reprezentacja nie poleci do Moskwy na mecz barażowy z Rosją o udział w mistrzostwach świata.
Zrzut ekranu 2022-02-24 o 20.26.57.png

Spotkanie miało się odbyć 24 marca w Moskwie. Zwycięzca później zmierzyłby się w finale baraży z wygranym z pary Czechy–Szwecja. Polacy jednak nie rozegrają meczu z Rosjanami. Sprawę komentowali także Czesi i Szwedzi.

"Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej" - napisano

"Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji. W związku z tym oczekujemy niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań" – można przeczytać dalej.

Cezary Kulesza dodał także, zaistniałe okoliczności uniemożliwają podjęcie jakichkolwiek kroków związanych z rozegraniem meczu z Rosjanami. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: łączy nas piłka Czwartek 24.02.2022