Reprezentacja Polski będzie miała nowego trenera – Adam Nawałka złożył dymisję

Tego można było się spodziewać. Po mundialu, niestety niezbyt udanym dla naszej reprezentacji, Adam Nawałka złożył dymisję na ręce Zbigniewa Bońka.
tass_TS086EA5.JPG

Dziś (3 lipca) odbyła się konferencja na Stadionie PGE Narodowym, podczas której Adam Nawałka w towarzystwie prezesa PZPN Zbigniewa Bońka ogłosił swoje odejście z polskiej reprezentacji. Najprawdopodobniej kontrakt z selekcjonerem i tak nie zostałby przedłużony, jednak Nawałka postanowił honorowo zrezygnować sam.

Sukcesy Adama Nawałki
Czy to dobrze? Naszym zdaniem absolutnie nie. Bo mimo że polska kadra dostała srogi łomot na mundialu w Rosji, to i tak Adam Nawałka był najlepszym selekcjonerem polskich piłkarzy w XXI wieku. I nie jest to czcze gadanie, bo stoją za nim twarde liczby: z 50 meczów pod wodzą Nawałki Polacy wygrali 26 (w tym 2:0 z Niemcami pod koniec 2014 roku), zremisowali 15 i przegrali jedynie 9.

Screenshot-2018-7-3 Łączy nas piłka on Twitter.png

Adam Nawałka był też pierwszym trenerem w historii polskiej piłki nożnej, któremu udało się wprowadzić drużynę narodową do mistrzostw Europy i świata. O tych drugich może lepiej nie wspominać, jednak przecież podczas Euro 2016 reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału i przegrała z przyszłym mistrzem dopiero w rzutach karnych. To w końcu dopiero za Nawałki Robert Lewandowski stał się maszynką do zdobywania bramek, a cała polska drużyna z szarego końca rankingu FIFA awansowała na ósme miejsce.

Dlatego też nie dajmy się zwieść złemu wrażeniu, które pozostawili po sobie biało-czerwoni na mundialu, a już tym bardziej nie oceniajmy przez ten pryzmat całej pracy Adama Nawałki. W końcu polska piłka powinna być wdzięczna trenerowi, że tchnął w nią trochę życia, a kibice – że mogli być w końcu naprawdę dumni ze swojej drużyny.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Mikhail Tereshchenko/TASS/FORUM Wtorek 03.07.2018