Rosjanie zorganizowali sobie własną paraolimpiadę. Udało im się wygrać

Rosjanie przygotowali własną paraolimpiadę po tym, jak zostali wykluczeni wraz z Białorusinami z oryginalnej organizowanej w Pekinie przez Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski. Rosja okazała się zwycięzcą i przyznała sobie łącznie 106 medali.
Zrzut ekranu 2022-03-22 o 14.51.25.png

W rosyjskich igrzyskach paraolimpijskich wzięło udział pięć krajów – poza organizatorami, wystąpili także sportowcy z Białorusi, Kazachstanu, Armenii i Tadżykistanu. Uczestnicy mierzyli się w sześciu dyscyplinach: narciarstwie biegowym, curlingu, biathlonie, snowboardzie, narciarstwie alpejskim i hokeju na lodzie na siedząco.

Paraolimpiada odbyła się pod hasłem "Jesteśmy razem" i miała miejsce w Chanty–Majsyjsku. Rosjanie zdobyli 106 medali: 39 złotych, 40 srebrnych i 27 brązowych. Drugie miejsce zdobyli Białorusini, a podium zamknęła Armenia.

Władimir Putin oficjalnie podziękował zawodnikom za "wkład w rozwój kultury fizycznej i sportu". Zwycięzcy otrzymali także nagrody pieniężne, kolejno od złotego medalu: ok. 163 tysiące złotych, ok. 102 tysiące złotych i ok. 69 tysięcy złotych.

W przeszłości zdarzyło nam się widzieć, jak niektóre dzieciaki były wykluczone z towarzystwa i zarzekały, że same będą sobie organizować lepszą zabawę, co w rzeczywistości było byle jakie i pełne łez. Widzimy ogromne prawdopodobieństwo.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 22.03.2022