Rousey i Jędrzejczyk w obronie pasów!

To będzie wyjątkowa gala UFC - w Australii zobaczymy dwie wspaniałe fighterki, które będą broniły swoich mistrzowskich pasów. Jedną z nich jest nasza wspaniała Joanna Jędrzejczyk, a drugą zjawiskowa Ronda Rousey.
ufc193.jpg
UFC zakłada, że na Etihad Stadium w Melbourne 193. galę tej federacji obejrzy około 56 tysięcy widzów fanów MMA. Głównymi atrakcjami tego wydarzenia będą pojedynki kobiece o pasy mistrzowskie w wadze słomkowej: Joanna Jędrzejczyk (10-0) vs Valerie Leturneau (8-3) i koguciej: Ronda Rousey (12-0) vs Holly Holm (9-0). 

Kibice w Polsce będą mogli zobaczyć tę niesamowicie zapowiadającą się galę UFC na antenie Extreme Sports Channel w nocy z 14 na 15 listopada o 4:00. Powtórki 15 i 16 listopada o 21:00 oraz 20 listopada o 22:00.Nasza mistrzyni po swoim ostatnim zwycięstwie mówiła, że czuje niedosyt, jeśli chodzi o liczbę walk w ciągu roku. Tę energię i chęć do walki widać na każdym z jej treningów i nikt z polskich kibiców nie ma wątpliwości, która zawodniczka jest faworytką nadchodzącego starcia. Valerie Letourneau już może się obawiać, że powtórzy los Jessiki Penne. 

Główne starcie gali w Melbourne, walka Rousey vs. Holm, także wzbudza wiele emocji. Ronda Rousey jest przekonana, że urodziła się po to, by zostać mistrzynią UFC i trudno się z nią nie zgodzić. W lutym 2015 roku obroniła swój pas mistrzowski i zajęło jej to raptem 15 sekund! Jest chyba najbardziej rozpoznawalną kobietą wśród zawodniczek UFC, a zasłynęła między innymi groźbami, które wygłosiła pod adresem... Justina Biebera. Holly Holm wydaje się mniej barwną postacią, ale od 2011 roku nie przegrała żadnej zawodowej walki. Zwycięstwo nie jest zatem przesądzone. 

Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Piątek 13.11.2015