Skoki spadochronowe – poczuj mega dawkę adrenaliny

Jeszcze nigdy nie miałeś okazji do tego, aby skoczyć ze spadochronem? Nie czekaj – możesz zrobić to nawet w ten weekend! Wybierz skoki tandemowe, które nie wymagają żadnego szczególnego przygotowania, a jeżeli okaże się, że to rozrywka dla ciebie, możesz od razu zapisać się na szkolenie, by nauczyć się skakać samodzielnie.
skoki-tandemowe.jpg
Gdy masz ochotę na świetną zabawę, chcesz poczuć adrenalinę, wtedy skoki spadochronowe to naprawdę  świetny wybór. Teraz skakać można niemalże w całej Polsce – wystarczy tylko znaleźć szkołę, która oferuje tego rodzaju rozrywki, a potem zarezerwować usługę całkowicie przez internet – to naprawdę łatwe i do tego wcale nie takie drogie! 

Tandem – idealne wprowadzenie do skoków spadochronowych
Skoki spadochronowe nie są tylko dla wybranych – chociaż uznawane są za sport ekstremalny, aby zakosztować emocji, które im towarzyszą, wcale nie trzeba mieć wyjątkowej odwagi, a nawet kondycji czy wcześniejszych szkoleń. To możliwe dzięki specyfice skoków tandemowych, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. 

Do skoku w tandemie wykorzystuje się specjalne spadochrony tandemowe i automaty. Skacze dwóch uczestników – tandem-pilot, czyli zwykle doświadczony instruktor spadochroniarstwa z kilkoma tysiącami skoków na koncie, a także pasażer. Razem połączeni są uprzężą – przy locie pasażer jest na dole, a instruktor na górze. 

Skoczyć może niemalże każdy, kto spełnia podstawowe wymagania – waga do 100 kilogramów, brak groźnych schorzeń układu oddechowego, krwionośnego, epilepsji. Nie musisz przy tym dostarczać zaświadczenia od lekarza. 

Skoki tandemowe odbywają się z lecącego samolotu na pułapie 3000 metrów lub też 4000 metrów. Gdy zależy ci na najlepszych doznaniach, wybierz skok z 4000 metrów – wtedy czas swobodnego spadania, czyli ten od momentu wyskoku aż do otwarcia czaszy spadochronu wynosi aż 60 sekund, natomiast dla 3000 metrów to około 30 sekund. To ten najbardziej emocjonujący moment, gdy spada się w kierunku Ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości otwiera się spadochron i następuje opadanie aż do miękkiego lądowania. 

Całe wydarzenie może być również zarejestrowane – wtedy skacze razem z wami dodatkowy skoczek, który ma zamontowaną na kasku kamerę oraz aparat fotograficzny. Otrzymujesz dzięki temu zdjęcia i film z najlepszymi ujęciami. Chociaż to dodatkowy koszt, to jednak warto zapłacić, by mieć świetną pamiątkę. 
Ceny skoków tandemowych wynoszą od około 500 do 700 złotych. Zwykle razem z wideorejestracją nie zapłacisz więcej niż 1000 złotych. 

Szkolenie AFF – gdy skoki to coś, co cię kręci
Jeżeli okazało się, że skoki spadochronowe w tandemie zawróciły ci w głowie, możesz zacząć skakać samodzielnie. W tym celu możesz wybrać szkolenie AFF (ang. Accelerated FreeFall, czyli przyspieszona nauka swobodnego spadania) – polega ono na szybkim przygotowaniu ucznia do samodzielnych skoków spadochronowych. 
Szkolenie AFF dzieli się na część teoretyczną, a także praktyczną, która polega na wykonaniu 7 skoków spadochronowych – początkowo z dwoma instruktorami, potem z jednym, a na końcu samodzielnie. Po zakończeniu szkolenia AFF można wykonywać skoki samodzielnie pod nadzorem instruktora – bez nadzoru dopiero po uzyskaniu świadectwa kwalifikacji lub dokumentu potwierdzającego uznanie licencji zagranicznej. 

Cena szkolenia AFF to wydatek rzędu 4000-5000 złotych zależnie od wybranej opcji. 
Zatem jeżeli chcesz rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem, wybierz na start skok tandemowy, a jeżeli te emocje przypadną ci do gustu, zapisz się na szkolenie AFF! 
Na skoki w tandemie i szkolenia AFF zaprasza certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive z siedzibą w Kruszynie pod Włocławkiem. Z ofertą możesz zapoznać się na stronie: https://skydive.pl

Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Piątek 21.08.2015