Tak wygląda ciało atlety po przejściu koronawirusa

Ahmed Ayyad nie umiał uwierzyć, co koronawirus zrobił z jego wypracowanym na siłowni ciałem. Kulturysta pokazał, jak wyglądał po 25 dniach śpiączki.
Ayyad mieszkał i pracował Waszyngtonie, gdzie prowadził restaurację i aktywnie uprawiał sport. Mężczyzna brał udział w maratonach, trenował koszykówkę, boks i wyciskał siódme poty na siłowni, czego efektem była solidna muskulatura i atletyczny wygląd.

CZYTAJ TAKŻE: DIETA WEGAŃSKA: LEPSZA KONCENTRACJA, GORSZE LIBIDO

Koronawirus dopadł go na samym początku epidemii. Początkowo przyszło zmęczenie towarzyszące codziennym czynnościom takim jak wchodzenie po schodach czy jazda samochodem. Nawet rozmowa stała się dla niego wyczerpująca. Kiedy pojawiła się gorączka i kaszel, stało się jasne, że sprawa jest poważniejsza niż zwykłe przepracowanie. Ayyad trafił do szpitala w Baltimore, gdzie był trzecim pacjentem ze zdiagnozowanym COVID-19.

Mężczyzna został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i wybudzony po 25 dniach. W rozmowie z CNN wyznał, że gdy odzyskał przytomność, nie poznał swojego ciała. Pacjent nie mógł uwierzyć w to, co stało się z jego wypracowanymi ramionami, brzuchem i z niepokojem zaczął pytać o nogi. Nie widział też dlaczego znajduje się w szpitalu i co w międzyczasie stało się z jego psem.

Ayyad zaapelował do wszystkich, którzy bagatelizują pandemię, aby nie zapominali o tym, że wirus może zaatakować każdego, niezależnie od tego w jakiej jest kondycji i jak świetnie się czuje. Dodał też, że choć opuścił już szpital, to czeka go długa rekonwalescencja, a wirus uczynił wiele złego w jego organizmie.

Zresztą zdjęcia mówią same za siebie.


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Czwartek 02.07.2020