TOP 5 reklam Super Bowl 216

Super Bowl to święto narodowe Amerykanów. Podczas wielkiego finału futbolu amerykańskiego ligi NFL, miliony Jankesów zgromadzą się przed telewizorami, by oglądać sport, który dla nas jest nadal egzotyką.
super-bowl-2016-reklamy.jpg

Mimo, że Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA) rozwija się prężnie i już nie jest amatorska jak kilka lat temu, nadal wolimy oglądać piłkę nożną, piłkę ręczną czy siatkówkę. Jednak Amerykanie nie wyobrażają sobie lutego bez Super Bowl.

50 finał odbędzie się 7 lutego na Levi's Stadium w Santa Clara w Kalifornii. Naprzeciw siebie staną Carolina Panthers z National Football Conference (NFC) i Denver Broncos z American Football Conference (AFC). Obie konferencje tworzą całą ligę National Football League (NFL). Faworytami bukmacherów są kociaki z Karoliny.

Oprócz wydarzenia sportowego i socjalnego, to także event kulturalny. Amerykański hymn odśpiewa Lady Gaga, a w przerwach między kwartami wystąpią: Beyonce, Coldplay i Bruno Mars.

Super Bowl to również okazja dla reklamodawców, by zdobyć serca (i portfele) potencjalnych klientów. To właśnie wtedy spoty reklamowe są oglądane najchętniej i nikt nie przełącza wtedy transmisji na inny kanał. Filmiki muszą być zrealizowane na najwyższym poziomie, bo koszt 30 sekund na wizji to 5 milionów dolarów (w 2015 roku było to 4,5 mln dol.).

Wybraliśmy pięć najlepszych naszym zdaniem reklam, które pojawią się podczas Super Bowl 2016:

Chipsy Doritos
- firma zorganizowała konkurs na najlepszą reklamę stworzoną przez fanów marki. Co prawda jeszcze nie wyłoniono zwycięzcy, ale z trzech finałowych spotów, ten jest zdecydowanie najlepszy!


Audi R8, które rozwija prędkość 330 km/h


Mountain Dew Kickstart - połączenie trzech najlepszych rzeczy


Kia Optima 2016 - najlepsza para skarpetek wśród sedanów


Hyundai Genesis i Kevin Hart


Sonda

Najlepsza reklama Super Bowl 2016Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 04.02.2016