Top 10 najbardziej wpływowych polskich sportowców. Lewandowski nie jest pierwszy

Polski sport obfituje w gwiazdy światowego formatu. Ale która z nich jest najbardziej wpływowa i cieszy się największą sympatią wśród kibiców? Co zaskakujące nie jest to Robert Lewandowski.

Zestawienie najbardziej wpływowych gwiazd polskiego sportu stworzyła agencja mediowa MediaCom, która na podstawie badań konsumenckich przeprowadzonych na grupie 11 tys. osób, opracowała tzw. Influence Power Index (IPI), czyli wskaźnik wpływu gwiazdy.

Składa się na niego wiele rozmaitych czynników związanych z danym sportowcem – od poziomu sympatii do niego i jego wiarygodności (autorytetu), przez cechy takie jak poczucie humoru, czy spokój, aż po ogólne postrzeganie go jako eksperta w swojej dziedzinie.

Biorąc pod uwagę te wszystkie cechy ranking prezentuje się dość zaskakująco, bo każdy z pewnością obstawiałby, że na pierwszym miejscu znajduje się Robert Lewandowski. Tymczasem jest on dopiero czwarty, a gwiazdą z najwyższym IPI jest Kuba Błaszczykowski. Tuż za nim są Krzysztof Hołowczyc i Marcin Gortat, a pierwszą piątkę zamyka Adam Małysz (całe zestawienie znajdziecie w galerii poniżej). Błaszczykowski cieszy się nieco mniejszą rozpoznawalnością niż „Lewy”, jednak sporo większą sympatią i wiarygodnością, zwłaszcza w grupie wiekowej 30-44.


Spodziewalibyście się takich wyników?
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. instagram.com/mgortat13/ Środa 15.11.2017