Trening błyskawiczny

Jesteś człowiekiem zabieganym? Przy właściwym podejściu trening wcale nie zajmie ci wiele czasu! Oto porady kulturysty – Daniela Straszewskiego, jak w krótkim czasie osiągnąć maksimum efektów na siłowni
trening.jpg
Dość wymówek, że nie masz czasu na ćwiczenia! Poniższe rady pozwolą ci idealnie wytrenować ciało, trenując tylko 20–30 minut dziennie.

WYMÓWKA: „Tydzień ma siedem dni... Jestem zbyt zapracowany, żeby codziennie chodzić na siłownię”. Nikt tego od ciebie nie wymaga! Daniel Straszewski trenuje siedem dni w tygodniu, ale ty nie musisz ćwiczyć jak wyczynowy kulturysta. Tobie wystarczą trzy wizyty na siłowni w tygodniu. To już zagwarantuje ci dobre natlenienie i „napakowanie” mięśni i świetne samopoczucie. Idealnie, byś w pozostałe dni dodał parę minut wysiłku, np. trochę brzuszków. Wzmocnisz kręgosłup i zwalczysz piwną oponę.

WYMÓWKA: „Doba ma tylko 24 godziny... Trening zajmuje za wiele czasu”. Obalmy kolejny mit – długi trening wcale nie oznacza dobrego treningu! Skróć wizytę na siłowni do absolutnego minimum, wykorzystując czas optymalnie. Jak to zrobić? Większość ćwiczy następująco: pierwsza seria ćwiczeń np. na barki, po niej odpoczynek i kolejna seria. Po niej znów odpoczynek, znowu seria, odpoczynek i przejście na kolejne stanowisko, gdzie w podobnym systemie trenujesz np. bicepsy. Tak ćwicząc, marnujesz czas na siedzenie i regenerację danej partii mięśniowej przed kolejną serią. Zamiast tego Daniel poleca tzw. trening stacjonarny przypominający nieco symultaniczną grę w szachy. Polega na tym, że wykonujesz jedną serię na daną partię ciała, po czym przechodzisz do ćwiczeń innej części ciała. Pierwsza grupa mięśniowa odpoczywa. Wracasz do niej po wykonaniu serii na drugą (wtedy ona odpoczywa). Dzięki temu systemowi trening staje się nie tylko bardziej efektywny, ale i szybszy.

WYMÓWKA: „Lato tak blisko... I tak nie zdążę osiągnąć efektów przed wyjściem na plażę”. Jeśli tylko uważnie przeczytasz nasz dodatek i zastosujesz się do jego porad, rezultaty przyjdą o wiele szybciej, niż myślisz. Trenując z głową, pierwsze efekty zauważysz (większe mięśnie, mniej tłuszczu) i poczujesz (kondycja) już po dwóch tygodniach! Uwaga! Początkujący mają łatwiej. Im słabiej jesteś wytrenowany, tym zmiany na lepsze są szybsze. Im dalej w las, tym będzie ci trudniej – profesjonaliści muszą być o wiele bardziej cierpliwi.

Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 25.09.2012