Wakacje w tropikach. Największy park wodny w Polsce podał datę ponownego otwarcia

Małymi krokami zbliżają się wakacje. I choć granice pozostają wciąż zamknięte, co z pewnością utrudnia zaplanowanie wyjazdu na zagraniczny urlop, nie musisz opuszczać kraju, żeby móc poleżeć pod palmą i popływać w przezroczystej wodzie. Już niebawem będziesz mógł skorzystać z takich atrakcji w parku wodnym Suntago.
13.jpg
Park wodny Suntago nie miał łatwego startu. Niedługo po otwarciu wielomilionowej inwestycji jej włodarze musieli zamknąć obiekt z powodu obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19. Na szczęście restrykcje są konsekwentnie luzowane.

Po otwarciu restauracji, kin czy siłowni przyszedł czas na ponowne udostępnienie basenów, a w tym największego w Polsce parku wodnego – Suntago. My już wiemy, kiedy klienci będą mogli znów przenieść się do tropików, nie wyjeżdżając w ogóle z kraju.

W związku z wprowadzeniem IV etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego, władze parku poinformowały o jego ponownym otwarciu, które ma nastąpić już 18 czerwca. Także, jeżeli jeszcze nie zaplanowałeś żadnego wyjazdu, już teraz możesz kupić bilety do Suntago na oficjalnej stronie parku. Lepiej się pospieszyć, bo ich liczba jest ograniczona.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego uspokajają osoby obawiające się koronawirusa. Obie organizacje zgodnie podkreśliły, że nie wykazano żadnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 poprzez wodę basenową.

„Żadne zakażenie przez wodę basenową, szczególnie chlorowaną, nie zostało do tej pory potwierdzone. Wirus SARS-CoV-2 przenosi się wyłącznie w kontakcie bezpośrednim osoby zdrowej z osobą zarażoną. Wszystkie inne drogi przenoszenia są wyłącznie domniemaniami. Dlatego najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego dystansu w kontakcie z innym człowiekiem i przestrzeganie zasad higieny” – potwierdza prof. Włodzimierz Gut, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii.

Oczywiście w trosce o zdrowie klientów władze parku wprowadziły szereg zabezpieczeń mających zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania z atrakcji. Sam obiekt jest wspaniałą alternatywą dla zagranicznych wyjazdów. W końcu jak dotąd nie wiadomo kiedy zostaną ponownie otwarte granice. Tymczasem bez wyjeżdżania z kraju możesz spędzić urlop nad wodą pod palmami przywiezionymi z różnych zakątków świata.

Zobacz, jak możesz spędzić wakacje pod palmami bez wyjeżdżania z kraju:Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Czwartek 11.06.2020