Wojciech Szczęsny oficjalnie w Juventusie

Wojciech Szczęsny jest już w Turynie, a więc trwające od ponad miesiąca spekulacje dotyczące przejścia Polaka do mistrzów Włoch okazały się prawdziwe.

To już oficjalne! Po połtora miesiąca Juventus Turyn dogadał się z Arsenalem w sprawie polskiego bramkarza. Na oficjalnym koncie włoskiego klubu we wtorek 18 lipca 2017 roku pojawiło się zdjęcie Wojciecha Szczęsnego opatrzone komentarzem „Zobaczcie kto właśnie wylądował”.


Nie podano oficjalnych informacji dotyczących tego ile włoski klub musi zapłacić Arsenalowi za transfer, ale mówi się o kwocie sięgającej 12 mln euro, czyli jakichś 50 mln złotych. Juventus doszedł do porozumienia również z samym piłkarzem, który po przejściu odpowiednich testów medycznych i dopełnieniu innych formalności ma podpisać kontrakt.

Szczęsny w Juventusie ma być na razie zastępcą Gianluigiego Buffona. Kiedy wygaśnie kontrakt obecnego bramkarza, co ma nastąpić w następnym sezonie, Polak miałby przejąć jego rolę. Media zauważyły, że nasz rodak dołącza do mistrzów Włoch tuż przed wyruszeniem klubu na letnie tournée w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie już niedługo rozegra pierwszy mecz z nową drużyną. Oby nie przesiedział go na ławce i pokazał co potrafi.

ZOBACZ GALERIĘ POLSKICH WAGS
Dodał(a): Paweł Zieleń Wtorek 18.07.2017