Z kim Polska może zagrać w barażach? Kiepskie prognozy

Niestety nie mogło być za kolorowo i przegraliśmy spotkanie z Węgrami 1:2. Wychodzi więc na to, że musimy patrzeć na pozostałych rywali, by mieć jeszcze matematyce szanse na rozstawienie, czyli uniknięcie mocnych rywali w półfinale baraży.
Zrzut ekranu 2021-11-16 o 12.07.54.png

Polacy z zajęli drugie miejsce w grupie, dające nam gwarancję wzięcia udziału w barażach do mistrzostw świata w Katarze. Najpierw dojdzie do 6 półfinałów, a później 3 finałów. Przed losowaniem drużyny zostaną podzielone na rozstawione i nierozstawione. Te pierwsze będą gospodarzami spotkań i teoretycznie będą miały szanse na wylosowanie słabszego przeciwnika.
Tak naprawdę najgorzej prezentuje się sytuacja w grupie G, ponieważ faworyzowana Turcja nie może pokonać Czarnogóry. W Grupie E Walia musi przegrać z Belgią, a Czechy nie mogą zwyciężyć z Estonią z przewagą więcej, niż 5 goli. W grupie D Finlandia nie może wygrać z Francją więcej, niż sześcioma golami (uff). Niestety wiadomo, że Belgia zagra z Walią swoim rezerwowym składem, więc zwycięstwo czerwonych diabłów nie jest oczywiste. 

Jeżeli nie zostaniemy rozstawieni, w półfinale możemy trafić na: Portugalię, Szkocję, Włochy lub Rosję. Dodatkowo na rozstawienie szanse ma Szwecja, Czechy i Walia.

Baraże zostaną rozegrane w marcu 2022 r., osiem miesięcy przed startem mistrzostw. Półfinały dokładnie w czwartek 24 marca, a finały we wtorek 29 marca. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 16.11.2021