Miss Polonia 2019 - Karolina Bielawska

Nowa Miss Polonia właśnie otrzymała koronę. Wiemy, kto przez najbliższy rok będzie nosił tytuł najpiękniejszej Polki.
Podczas finałowej gali konkursu Miss Polonia 2019 tytuł i koronę zdobyła 20-letnia mieszkanka Łodzi Karolina Bielawska. Okazuje się, że najpiękniejsza Polka jest nie tylko ładna, ale też ambitna. Nowa miss studiuje zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej, uwielbia podróżować i choć nic nie wspominała o tym, że marzy o pokoju na świecie, to jesteśmy przekonani, że ma wielkie i dobre serce.W konkursie wystartowało łącznie 20 dziewczyn z całej Polski. Obok Bielawskiej miejsce na podium znalazło się dla I wicemiss Aleksandry Kielan i II wicemiss Kariny Nowak.
Konkurs Miss Polonia jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń na świecie, a jego korzenie sięgają 90 lat. Co ciekawe nazwę Miss Polonia wymyślił poeta Tadeusz Boy-Żeleński.


Korona najpiękniejszej Polki była dla wielu dziewczyn przepustką do wielkiej kariery. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Ewa Wachowicz czy Aneta Kręglicka, która zdobyła tytuł Miss Świata równo 30 lat temu. Do dziś pozostaje jedyną Polką noszącą tytuł najpiękniejszej kobiety na Ziemi.ZOBACZ TAKŻE: KRYSIA SOKOŁOWSKA. TOP TEN MISS EARTH

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Instagram Poniedziałek 25.11.2019