Ona tańczy dla nas

Jesteśmy zdania, że Pole Dance powinno się wprowadzić na studiach jako obowiązkowy fakultet dla dziewczyn, nawet na KUL-u. A wszystko to po zobaczeniu Bereniki w akcji!
pole dance Berenika Nienadowska
CKM.PL - Dlaczego Pole Dance a nie na przykład pływanie synchroniczne bądź aerobik?

Berenika Nienadowska: A dlaczego nie? Trenowałam bardzo długo akrobatykę sportową, aerobik sportowy swoją drogą też. Do koszykówki wzrostu mi brakuje, z kolei skakać ze spadochronem nie mogłabym przez mój lęk wysokości. Chciałam spróbować czegoś innego, co będzie ode mnie wymagało dużo wysiłku, ale pozwoli mi zostać kobietą.

CKM.PL: Ile lat ćwiczeń  i ile treningów trzeba mieć za sobą, aby prezentować poziom zbliżony do Twojego?
Berenika Nienadowska: Sam pole dance trenuję już 5 lat, razem z akrobatyką to prawie 20 lat w sporcie. Natomiast żeby uczyć się coraz trudniejszych figur na rurce potrzeba co najmniej pół roku.
Oczywiście przy założeniu, że trenujemy trzy razy w tygodniu, a nie rekreacyjnie jedną godzinę raz w miesiącu.
CKM.PL: Tańczysz prywatnie, w sensie dla swojego faceta na przykład, czy traktujesz Pole Dance wyłącznie jako dyscyplinę sportową, którą musisz trenować?

Berenika Nienadowska: Nie muszę, ale chcę. Dla mnie taniec to całe życie. Po prostu kocham to robić. Nieważne, czy tańczę na zajęciach, idę pobawić się do klubu, czy przy fajnym kawałku potańczę w centrum handlowym. Taniec to radość, a wolę się śmiać niż płakać. A co do pytanie o taniec dla mojego mężczyzny... Ty nie miałbyś ochoty, żeby Twoja kobieta zatańczyła dla Ciebie? Pytanie tylko, czy masz zamontowaną rurkę w mieszkaniu :)

CKM.PL: - Dużo dziewczyn jest zainteresowanych zabawą w takiej formule?
Berenika Nienadowska: Mnóstwo wręcz. Na moje zajęcia obowiązują zapisy, listy są pozapełniane już na dwa tygodnie do przodu. I wciąż pojawiają się nowe kobiety, które chcą tego spróbować.

CKM.PL: - Co je inspiruje, żeby zacząć uprawiać Pole Dance?
Berenika Nienadowska: Ile kobiet tyle motywacji. Jedna chce schudnąć, druga poczuć się pewniej i bardziej kobieco, trzecia mierzy w starty na mistrzostwach. Każda kobieta jest inna, ale wszystkie łączy jedno - dość szybko uzależniają się od treningów na rurce.

CKM.PL: - A czy znalazł się kiedyś jakiś facet, który chciał spróbować swoich sił na rurce?
Berenika Nienadowska: Nawet nie jeden. Jest dużo mężczyzn na świecie, których występy oglądam i jestem pod niesamowitym wrażeniem ich siły i akrobacji, jakie wykonują. Sama miałam na zajęciach kilku facetów, niestety ich przygoda z pole dance skończyła się w momencie rozciągania do szpagatu. Jednak potrzeba tutaj trochę samozaparcia.

CKM.PL: - Gdzie można oglądać Twoje występy?
Berenika Nienadowska: Na mistrzostwach, pokazach, treningach. Najczęściej we Wrocławiu, ale już teraz zapraszam na majowe Mistrzostwa Polski Pole Sport, które odbędą się w Skaryszewie koło Radomia. Oczywiście jeśli tylko zaprosicie mnie do studia, to obiecuję dać pokaz, jakiego nie zapomnicie jeszcze przez baaaardzo długi czas :)

CKM.PL: Trzymamy kciuki za sukces na zawodach i rozglądamy się za jakąś rurką, którą zamontujemy w studiu specjalnie na Twój występ!

Berenika Nienadowska:

- fotomodelka i instruktorka pole dance & sexy dance
- III miejsce podczas I Ogólnopolskich Zawodów Pole Dance
- Mistrzyni Polski Pole Dance 2013 w kategorii solistka-debiutantka
- finalistka Mistrzostw Europy Pole Sport 2013

ST1_8188a.jpg
fot. Studio10

_MG_1253-Edit-+-color-cool.jpg
fot. Piotr Gajewski

_MG_1185-Edit.jpg
fot. Piotr Gajewski

Dodał(a): CKM.PL Wtorek 04.02.2014