Dlaczego warto wybrać konsolę Xbox Series X?

Gracze konsolowi dzielą się najczęściej na dwa obozy.

20221215172918_download.jpg

Pierwszy z nich korzysta przede wszystkim z kolejnych generacji sprzętu wypuszczanego przez Microsoft, natomiast drugi od lat pozostaje wierny sprzętom sygnowanym przez Sony. Wbrew pozorom warto się dobrze zastanowić, którą konsolę wybrać, szczególnie jeżeli ktoś chce uniknąć zakupu dwóch różnych sprzętów. Za wyborem Sony PlayStation przemawia co prawda bogata oferta exclusive'ów (chodzi o gry, które dostępne są jedynie na PS). Z drugiej strony, jeżeli chodzi o możliwości, wydajność, kompatybilność wsteczną czy nawet stopień dopracowania pada, każdy nowy Xbox zdecydowanie wygrywa.

  1. Przewaga Xbox Series X nad PlayStation
  2. Co to jest Game Pass Ultimate?
  3. Gdzie warto kupować gry do konsoli Xbox Series X?
  4. Dlaczego warto od razu kupić dodatkowego pada?
  5. Nowe konsole Microsoftu w przystępnych cenach

Przede wszystkim sprzęt Microsoftu pracuje pod kontrolą zmodyfikowanej wersji systemu Windows. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo kontynuować grę rozpoczętą na konsoli na komputerze stacjonarnym. Jeżeli więc ktoś opłaca usługę Game Pass dającą dostęp do ogromnej bazy darmowych gier i trafi na tytuł, który wygodniej jest ograć na klawiaturze i myszce, to bez problemu będzie mógł skorzystać z tego samego konta, aby grać na komputerze. To oczywiście tylko jedna z wielu zalet sprzętu Microsoft. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem najwydajniejszej konsoli, jaka obecnie jest w sprzedaży, czyli Xbox Series X, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Znajdziesz tu również informacje o sklepach, które oferują oryginalne pady i najnowsze gry wydawane na Xbox w atrakcyjnych cenach.

Przewaga Xbox Series X nad PlayStation

Już poprzednie generacje konsol Microsoftu pozwalały graczom korzystać z kompatybilności wstecznej. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu można bez problemu uruchamiać na nowym sprzęcie tytuły wydane na starsze konsole. W dodatku, jeżeli w międzyczasie twórcy wprowadzili jakieś ulepszenia lub aktualizacje, to gra automatycznie zaktualizuje się do najlepszej wersji. Dzięki temu nie trzeba po raz kolejny kupować tych samych gier, aby można było zagrać w GTA5 czy inne ponadczasowe tytuły.

Xbox Series X ma dużo większą moc, co przydaje się przy najnowszych grach. Do tego dochodzi świetny napęd Blu-Ray, co pozwala stworzyć domowe kino bez konieczności kupowania odtwarzacza filmów. Można również wspomnieć o tym, że konsola firmy Microsoft obsługuje rozdzielczość 1440p, pozwala odkryć nową jakość dźwięku dzięki wsparciu standardu Dolby Atmos czy też ma ulepszone menu osiągnięć.

Jakby tego było mało, nowy Xbox został wyposażony w specjalną opcję o nazwie Quick Resume. Polega ona na tym, że jeżeli nawet przerwie się grę w samym środku akcji i wyłączy konsolę, to jej późniejsze uruchomienie i powrócenie do tego samego momentu będzie przebiegało błyskawicznie.

Co to jest Game Pass Ultimate?

Usługa Xbox Game Pass Ultimate to abonamentowy odpowiednik serwisów typu Netflix czy Spotify dla graczy. W ramach niewielkiej opłaty można bez ponoszenia dodatkowych kosztów zainstalować dziesiątki, a nawet setki gier. Wśród nich nie brakuje nowości, które dopiero zostały wydane na konsolę Xbox Series X. Nic więc dziwnego, że nowe generacje konsoli Xbox przyciągają coraz więcej graczy.

Usługa abonamentowa ma jednak jedną wadę, a mianowicie Microsoft czasami usuwa niektóre tytuły i na ich miejsce dodaje nowe. Warto więc pomyśleć o tym, aby swoje ulubione gry kupować w fizycznej formie, szczególnie że gry na Xbox Series X można zamówić w popularnym sklepie internetowym w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Gdzie warto kupować gry do konsoli Xbox Series X?

Wspomniany sklep oferuje ogromny wybór gier, z którymi konsola Xbox Series X poradzi sobie bez żadnego problemu. Jest to obecnie najpotężniejsza konsola Xbox, która oferuje większą wydajność i dużo większy komfort niż sprzęt konkurencji lub konsola Xbox Series S. Ta ostatnia konsola Microsoft Xbox została pozbawiona napędu, co trzeba mieć na uwadze podczas zakupów. Lepiej więc dopłacić do mocniejszej wersji Microsoft Xbox Series X i cieszyć się z takich udogodnień jak wspomniany napęd, ciche chłodzenie konsoli czy doceniona przez graczy monolityczna konstrukcja konsoli. W podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku Game Pass, można również zyskać dostęp do gier wydawanych w ramach EA Play. W tym przypadku nie ma jednak znaczenia, czy konsole Xbox mają napęd fizyczny, bo gry pobierane są z internetu.

Dlaczego warto od razu kupić dodatkowego pada?

Dotychczasowe cztery generacje konsoli Xbox łączy jedno: użytkownik najczęściej otrzymuje przy zakupie tylko jednego pada. Warto więc od razu dokupić dodatkowy kontroler, aby można było grać ze znajomymi. Wszystkie pady do Xbox Series X są bardzo wygodne i nie męczą nawet przy długim graniu. Co ciekawe nowy typ konsoli Xbox Series obsługuje również starsze kontrolery. Jeżeli więc ktoś ma w domu pada od Xbox One, to bez problemu podłączy go do nowego sprzętu.

Nowe konsole Microsoftu w przystępnych cenach

Największy wybór gier, akcesoriów i sprzętu do grania firmy Microsoft można znaleźć w sklepie z elektroniką. Wystarczy zresztą zajrzeć do kategorii Xbox Series X, aby się o tym przekonać.

Artykuł partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Piątek 16.12.2022