Brakuje ci towarzystwa? Te gry karciane na pewno je przyciągną

Pamiętasz jak za dzieciaka, cieszyłeś się po ułożeniu pasjansa? Od tamtego czasu w grach karcianych wiele się zmieniło. Teraz możesz ponownie poczuć dziecięcą radość – i to na miarę XXI wieku. Wystarczy, że rozegrasz rundkę w jedną z tych propozycji, które wybraliśmy po niejednej partyjce.
gra towarzyska.jpg
Doskonale wiemy, że teraz trudno o towarzystwo i zapewne spędzasz kwarantannę z kobietą lub innymi bliskimi. Wzięliśmy to pod uwagę i znaleźliśmy takie gry, którymi będziesz mógł cieszyć się, zarówno sam na sam z partnerką, jak i w większej ekipie.

ĆWICZ SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I REFLEKS
Podczas prowadzenia auta musisz być skupiony na drodze, a jednocześnie skoncentrowany na tym, co dzieje się dookoła. Żeby nie zaniedbać tych umiejętności, musisz w odpowiedni sposób je ćwiczyć. Podobnie jak koła w twojej furze, karty Dobble również są okrągłe, a dzięki nim zadbasz o swoją spostrzegawczość i refleks.
Dobble.png
W Dobble można grać na kilka sposobów, które są opisane w zasadach. Jednak my upodobaliśmy sobie wersję, w której wszystkie karty rozdajemy graczom i tylko jedna trafią na środek stołu. Na dany sygnał wszyscy gracze odwracają jedną ze swoich kart i starają się znaleźć na niej wspólny symbol z odłożoną kartą. Wtedy trzeba szybko powiedzieć co je łączy i zakryć poprzednią kartę – i tak do momentu, aż któryś z graczy pozbędzie się wszystkich kart.

Zawartość pudełka:
- 55 okrągłych kart
- puszka
- instrukcja
Liczba graczy: 2-8
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 15 minut
Sprawdź cenę

STWÓRZ WŁASNEGO POTWORA
Zastanawiałeś się kiedyś, czemu doktor Frankenstein postanowił stworzyć własnego potwora. Teraz możesz sam znaleźć odpowiedź na to pytanie. Nam udało się powołać do życia niejedną bestię i trzeba przyznać, że jest to bardzo wciągające.
N vs B.png
Jeśli nie lubisz dzieci to gra idealna dla ciebie! Niedźwiedzie vs Bobasy to tytuł, w którym będziesz tworzyć potężne niedźwiedzie i inne potwory. Jednak musisz pamiętać też o bobasach – one są twoimi przeciwnikami, których musisz pożreć. Od razu zdradzamy, że nie są różowe i pachnące…

Zawartość pudełka:
- 107 kart
- instrukcja
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 10 - 20 minut
KOCIA RULETKA
Co oprócz pięknych kobiet z krągłymi pośladkami i jędrnymi piersiami robi furorę w internecie? Oczywiście kotki! Dziewczyny przez lata ozdabiały grzbiety kart, a teraz trafiły na nie także kociaki.
Kotki.png
Eksplodujące Kotki to odmiana rosyjskiej ruletki, w której zamiast twojej głowy wybuchają właśnie kotki. Gracze ciągną kolejno po jednej karcie, aż do chwili, w której jednej z nich trafi na eksplodującego kota. Wtedy uczestnik ginie, a rozgrywka dobiega końca. Jednak talia jest wypełniona także kartami, które mogą wypłoszyć wstrętnego sierściucha lub zmusić przeciwników do wzięcia kilku kart z rzędu.

Zawartość pudełka:
- 56 kart
- instrukcja
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 15 minut

CZERWONA CZY NIEBIESKA PIGUŁKA?
Stałeś kiedyś przed absurdalnym wyborem i nie wiedziałeś, którą opcja jest lepsza? Jeśli nie to już wkrótce możesz mieć okazję stanąć przed takim dylematem, a dodatkowo dowiesz się, jak zachowaliby się inni.
Dylemat.png
W prawdziwym życiu nigdy nie będziesz miał okazji, żeby nawet pomyśleć o niektórych zagadnieniach do rozstrzygnięcia w Dylematach – nawet po mocnym kwasie. Przypuśćmy, że jakimś dziwnym trafem budzisz się w lesie ze snu zimowego jako niedźwiedź. Nagle okazuje się, że twoja żona wybrała się na grzyby. Teraz musisz ją przekonać, że pod gęstym futrem skrywa się jej ukochany.

Nie będzie łatwo, bo do wyboru masz tylko dwie opcje. Wkładasz bieliznę, którą dostałeś od niej pod choinkę, czy łapiesz ją za ręce i odgrywasz scenkę z jej ulubionej komedii romantycznej? Takie i podobne dylematy czekają na uczestników gry.

Zawartość pudełka:
- 30 kart głosów
- 6 kart trybów rozgrywki
- 1 karta kompasu moralnego
- 15 dwustronnych kart punktów
- 55 kart lekkich dylematów
- 55 kart średnich dylematów
- 55 kart ciężkich dylematów
Wiek gracza: 18+
Minimalna liczba graczy: 4
Sprawdź cenę

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 28.04.2020