Cyberpunk 2077 z rekordem graczy!

W ciągu ostatnich kilku lat nie było głośniejszej dla fanów gier premiery, niż Cyberpunk 2077. Mimo tego, że zadebiutowała ona w nocy, przyciągnęła przed ekrany rekordowa liczbę osób. Na najpopularniejszej platformie gamingowej Steam gra osiągnęła imponujący wynik.
cyberpunk.jpg

Choć Cyberpunk 2077 nie jest dostępny wyłącznie na Steamie, dane odnośnie liczby graczy na innych platformach nie są znane. Jeśli chodzi o tą najpopularniejszą, niedługo po oficjalnej premierze jednocześnie grało aż 1 003 264 osób. To najwyższy wynik w historii, jeśli bierzemy pod uwagę gry singleplayer. 

cybistream.png

Druga z najpopularniejszych gier wyprodukowanych przez CD Projekt – Wiedźmin 3 – podczas swojej premiery, osiągnęła niemalże 10 razy mniejszą liczbę użytkowników. Jeśli chodzi o wszystkie tytuły dostępne na platformie Steam, tutaj Cyberpunk 2077 mieści się tuż za podium, które wygląda następująco: 

PUBG – 3 257 248 graczy jednocześnie
CS:GO – 1 308 963 graczy jednocześnie
Dota 2 – 1 295 114 graczy jednocześnie

To nie jedyny rekord, który pobił Cyberpunk 2077. Gra była także niezwykle popularna wśród streamerów i tym samym przeszła do historii platformy Twitch.tv, jako najchętniej oglądany tytuł singleplayer.Gracze skarżą się jednak na to, że podczas rozgrywki pojawia się wiele błędów, które niekiedy nawet uniemożliwiają grę. Twierdzą, że skoro producenci trzy razy przesuwali datę premiery tłumacząc, że chcą wykluczyć wszystkie niedoskonałości, Cyberpunk 2077 nie powinien mieć aż takich problemów z grafiką i słabą jakością rozgrywki. Prezes CD Projektu Adam Kiciński poinformował, że twórcy na bieżąco pracują nad naprawą błędów i należy wyczekiwać kolejnych patchy. 
Być może Andrzej Sapkowski szykuje się do pisania kolejnych części Wiedźmina, w końcu tak duża różnica pomiędzy grą stworzoną na podstawie jego prozy, a Cyberpunkiem 2077, może wpłynąć na ambicje. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / Cyberpunk 2077 Czwartek 10.12.2020