Diablo 4 w produkcji! Blizzard szuka ludzi do pracy nad tytułem

Jak dotąd mogliśmy jedynie spekulować na temat tego, czy kiedykolwiek ujrzymy kolejną część Diablo. Teraz nabraliśmy pewności – ogłoszenie na stronie Blizzarda otwarcie sugeruje rozpoczęcie prac nad czwartym „Diabłem”.

diablo.jpg

W przeciwieństwie do chociażby takiego „Assassin’s Creeda”, odstępy czasu pomiędzy ukazywaniem się kolejnych odsłon serii „Diablo” trwały dość długo. Pierwsza część ujrzała światło dzienne w 1996 roku, druga w 2000, z kolei na „trójkę” fani musieli czekać kolejne dwanaście lat. 

Po sześciu latach od premiery ostatniej z wymienionych części (która spotkała się z dość umiarkowanym entuzjazmem sporej części graczy) otrzymaliśmy potwierdzenie, że seria „Diablo” zmieni się z trylogii w tetralogię. Firma Blizzard w krótkim, ale wiele mówiącym komunikacie zapowiedziała bowiem, że planuje rozpoczęcie prac nad czwartą odsłoną gry, w której będziemy eliminować niezliczone hordy piekielnych pomiotów. Na stronie careers.blizzard.com możemy przeczytać:

„Potrzebujemy cię…
Piekielne pomioty stają się coraz silniejsze…
Pracujemy nad nowym, nienazwanym jeszcze projektem Diablo. Czy jesteś utalentowanym artystą podziemi? Przyjdź pracować do nas, a razem stworzymy coś wyjątkowego. 

Nasz zespół utalentowanych deweloperów się powiększa. Wszyscy dzielimy tę samą pasję. Sądzimy, że to może być idealne miejsce dla ciebie”.


">Nie wiadomo rzecz jasna, kiedy „Diablo 4” trafi do sprzedaży. Na efekt finalny przyjdzie nam zapewne poczekać kilka lat, ale wygląda na to, że odstęp pomiędzy częścią 3 a 4 będzie krótszy, niż pomiędzy 2 i 3.


Dodał(a): Piotr Majewski Środa 06.06.2018