Gra o tron, czyli wybieramy idealny fotel gamingowy

Co długie godziny spędzone przed komputerem oznaczają dla większości graczy posiadających tradycyjne fotele biurowe? Ból pleców, zmęczenie wynikające z nieprawidłowej postawy i o wiele mniejsze uczucie komfortu, a co za tym idzie - radości z gry. Jeżeli jesteś wytrawnym graczem i planujesz zainwestować w wysokiej jakości fotel, który stanie się towarzyszem wielu rozgrywek, trafiłeś w dobre miejsce.

florian-olivo-Mf23RF8xArY-unsplash.jpg

Za dobrym fotelem powinni rozejrzeć się nie tylko wytrawni gamerzy. Jeśli wśród naszych czytelników są także początkujący gracze, którzy dopiero wkraczają w pasjonujący świat gamingowych przygód, również zapraszamy do lektury!

Krzesło dla gracza – nowy wymiar rozrywki

Spędzanie przed monitorem większości czasu może okazać się wyczerpującym zadaniem, nawet jeśli pozornie łączy się z rozrywką. Przekonał się o tym prawdopodobnie każdy, kto choć raz zetknął się z pracą biurową bądź też ci z was, którzy wolny czas chętnie spędzają przed komputerem. Zdecydowanie największą grupą reprezentującą amatorów komputerowych przygód są pasjonaci gamingowi – najliczniejsi, a zarazem najbardziej wymagający konsumenci. Nawet najlepsza gra nie jest w stanie odwrócić uwagi od niewygodnego krzesła, które sprawia, że w trakcie rozgrywki odczuwamy dyskomfort, a czasami nawet uciążliwy ból.

Gamingowy czy biurowy? Jaki fotel dla gracza wybrać?

Graczy dzielimy na tych, którzy decydują się na wybór fotela biurowego, jak i tych, którzy inwestują w profesjonalny sprzęt, czyli fotel gamingowy. Różnica, choć dla początkujących gamerów może wydawać się nieznaczna, w dużym stopniu wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na pasjonujące chwile spędzone przy ulubionej grze komputerowej. Krzesła biurowe są uniwersalne – znajdziemy je w szkołach, w miejscach pracy, na uczelniach i w domowych biurach. Nie pomagają jednak w zachowaniu prawidłowej postawy, ponieważ nie są dostosowane do dynamiki gracza, który przed komputerem spędza co najmniej kilka godzin dziennie.

Design ma znaczenie

Pod pojęciem designu rozumiemy tutaj nie tylko linię i kolor, ale przede wszystkim funkcjonalność – doskonale wiedzą o tym specjaliści z Warrior Chairs, czołowego producenta foteli gamingowych. Pełna regulacja krzesła dla gracza, kąt wychylenia dostosowany do indywidualnych potrzeb, regulowane podłokietniki, wyprofilowane oparcie i zagłówek – takie udogodnienia znajdziesz tylko w fotelach gamingowych. Fascynują nie tylko funkcjonalnością, o której posiadacze krzeseł biurowych mogą tylko pomarzyć, ale są także wykonane z trwałych i atrakcyjnych wizualnie materiałów.

zdj2.jpg

fot. Warrior Chairs

Pewnie zastanawiacie się, jak to możliwe, że krzesła biurowe aż w takim stopniu różnią się od krzeseł gamingowych? Wyjaśnienie tej zagwozdki jest banalnie proste. Każda firma na etapie produkcji ustala profil potencjalnego konsumenta. Krzesła biurowe często trafiają do większych firm czy korporacji, natomiast krzesła gamingowe powstają z myślą o wytrawnych graczach oraz początkujących pasjonatach, którzy pragną zostać w gamingowym świecie na dłużej – dbają więc o ich codzienny komfort.

Magia szczegółów

Pozornie niewidoczne udogodnienia, jak regulacja podłokietników i oparcia, dodatkowe poduszki na wysokości lędźwi dbające o prawidłową postawę, silikonowe, ciche kółka czy energetyczne zestawienia barwne, które od razu poprawiają humor – wszystkie te elementy wpływają na jakość rozgrywki i twoje samopoczucie w trakcie pokonywania kolejnych poziomów w ulubionej grze. Jeżeli wciąż nie jesteś pewien, czy inwestycja w profesjonalny fotel gamingowy to dobry wybór, przedstawiamy finalny argument. Otóż, krzesło dla gracza świetnie sprawdzi się także przy pozostałych czynnościach wykonywanych przy biurku, chociażby pracy zdalnej.

Zupełnie inaczej dzieje się w przypadku krzesła biurowego, które zostało skonstruowane z myślą o stosunkowo krótkim czasie spędzanym przed monitorem i jest często opcją budżetową. Warto więc postawić na firmę, która już na etapie opracowania koncepcji produktu bierze pod uwagę oczekiwania i wymagania gracza – czyli ciebie.

Warrior Chairs to jedna z tych marek, którym zależy na tym, aby fotele były egonomiczne i odpowiadały swoim designem jak największej liczbie graczy. Uznała zatem, że tylko osoby z tego właśnie środowiska są w stanie pomóc, aby jak najlepiej zrealizować te cele. Firma stworzyła więc dwie własne profesjonalne dywizje esportowe w grze „Counter Strike: Global Offensive”. Rywalizują one na najwyższym polskim szczeblu i działają pod nazwą Warriors Team. Członkowie dywizji dostarczają marce cennych wskazówek dotyczących foteli gamingowych.

martyna i maciek.jpg

Maciej Żuk fot. Michał Mazurek

Członkowie Warriors Team mają zresztą na swoim koncie niemałe sukcesy. Podczas Poznań Game Arena 2019 żeńska drużyna zwyciężyła w finałach PACTit Challenge Ladies 5m, a dywizja męska – w PGA LIGHT CUP 2019.

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Środa 30.10.2019