Kultowa gra piłkarska za darmo? Obiecująca premiera

Jeśli chodzi o rynek gier opartych na piłce nożnej, jest on całkowicie zdominowany przez dwa tytuły: Pro Evolution Soccer i FIFA. Choć to drugie nieznacznie wyprzedza PES, to właśnie pojawiła się informacja, która może zdecydowanie wpłynąć na ten ranking.
pepepes.jpg

W drugie połowie czerwca Konami zaskoczyło wielu fanów i udostępniło tajemniczy plik zatytułowany "New Football Game Online Performance Test". Po uruchomieniu można było wnioskować, że ma się do czynienia z pierwszą zapowiedzią nowego PES 2022.Udostępniona gra była jednak bardzo niedopracowana, a animacje piłkarzy nadawały się do memów. Japoński producent przekonuje jednak, ze był to zaledwie początek czegoś większego i już 21 lipca dowiemy się wszystkich szczegółów. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie akt, że Andy Robinson z VGC, czyli jednego z najpopularniejszych i najbardziej rzeczowych portali o grach video, zapowiedział prawdziwą bombę – gra ma opierać się na formule free to play, czyli będziemy mogli ją pobrać za darmo.

Na ostateczne potwierdzenie tych słów należy poczekać jeszcze dwa tygodnie, ale już teraz na podstawie ruchów Konami możemy się spodziewać, że taka opcja rzeczywiście może się pojawić. Czy byłby to znak, że FIFA odejdzie w odstawkę, a gracze skuszą się na darmową opcję? 

Nie należy jednak zapominać, że fani FIFY raczej wiernie zostaną przy grach wypuszczanych przez EA Sports. Dla wielu to nie jest kwestia pieniędzy, a zasad i preferencji. W końcu diabeł tkwi w szczegółach


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Konami Wtorek 06.07.2021