Mafia wciągnęła Janusza Chabiora. “Jeżeli zaczniesz inną grę, sam ci wyłupię oczy”

Życie gangstera, choć bardzo ekscytujące nie należy do najlżejszych. Mimo wszechobecnych kobiet, ogromu pieniędzy, zabójczej broni i wojen zwaśnionych rodzin jest ono także pełne wyrzeczeń. Wie o tym Janusz Chabior, który z okazji premiery gry “Mafia: Edycja ostateczna” podzielił się “swoimi” wspomnieniami gangstera.
chabior.png
Do dziś wspominamy godziny spędzone przed pecetem z pierwszą “Mafią”. Aż trudno uwierzyć, że od dnia jej premiery minęło już 18 lat. Z okazji jej pełnoletności studio Hangar 13 przygotowało zaprojektowaną totalnie na nowo wersję tej kultowej gry. Dzięki temu możemy przypomnieć sobie czasy, kiedy Windows XP był rewolucyjnym oprogramowaniem.

“Mafia: Edycja ostateczna to zbudowany na nowo, kompleksowy remake oryginalnej Mafii, uzupełniony o zaktualizowany skrypt wypełniony nowymi dialogami, rozbudowanymi wątkami fabularnymi i dodatkowymi przerywnikami filmowymi. Pojawiły się zupełnie nowe sekwencje i funkcje rozgrywki. Mafia powstała na tym samym świetnym silniku gry, który napędzał najlepsze w swojej klasie przerywniki filmowe z Mafii III” – czytamy w opisie gry.

Sprawdź:
Mafia: Edycja Ostateczna Gra PS4
Mafia: Edycja Ostateczna Gra XBOX ONE

Premierę ostatecznej edycji “Mafii”, która odbyła się 25 września, świętował także polski wydawca gry Cenega. Żeby uświetnić ten wyjątkowy dzień, firma przygotowała specjalny klip wideo, do którego zwerbowali Janusza Chabiora, który dał popis swojej gry aktorskiej.Chabior wciela się w nim w członka mafii i wspomina dzień, w którym poznał głównego bohatera gry: “Ja zacząłem grać dość wcześnie. Pierwszy raz to było zaraz po tym, jak zacząłem pracować dla rodziny Salieri. Miałem stuknąć gościa. Grał nieczysto. Byłem jeszcze wtedy trochę zesrany i za cholerę nie mogłem go trafić [...] Musiałem podejść do niego z bliska, cały nowy garniak mi zafajdał. I wtedy właśnie pojawił się Tommy”.

Thomasa Angelo zna każdy, kto grał w Mafię, a teraz możemy ponownie wcielić się w początkującego gangstera i przeżyć wszystkie jego przygody na nowo. I to w zupełnie odmienionej odsłonie.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Wtorek 29.09.2020