Następca Heroes 3? Świetna strategia na horyzoncie

Ciężko znaleźć 'rodzynka', który nigdy w życiu nie miałby styczności z grą Heroes 3. Kultowa strategia ma wyjątkowe miejsce w sercach nie tylko nałogowych graczy, ale i niedzielnych PC–towców. Przez lata czekaliśmy na choćby zbliżony tytuł i wychodzi na to, że w końcu się doczekaliśmy.
Zrzut ekranu 2022-05-16 o 15.45.54.png

Songs of Conquest to gra opierająca się na podobnej mechanice, co Heroes 3. Wiele osób, które miały już przyjemność spróbować swoich sił w rozgrywce twierdzi, że to godny spadkobierca tej strategii. Na taki tytuł musieliśmy czekać aż 23 lata. Udźwignąć ciężaru stworzenia dobrego następcy nie udało się zarówno Ubisoftowi, jak i studio New World Computing. Teraz stery przejęło Lavapotion i zrobili to tak, jak należy. 

Gra zadebiutowała we wczesnym dostępnie na Steamie, GOG i Epic Games Store. Po premierze, w szczytowym momencie, grało w nią prawie 4 tysiące osób. Zważywszy na to, że mamy do czynienia z niszową produkcją od studia, które raczej nie należy do najbardziej rozpoznawalnych, taki wynik robi wrażenie. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Poniedziałek 16.05.2022